MINI SVETOPISEMSKI MARATON 2021

Na predvečer nedelje Božje besede smo župljani župnij Zadobrova in Zalog imeli že tradicionalni mini svetopisemski maraton, zaradi trenutnih epidemioloških razmer preko spletne povezave Zoom.  Prebrali (molili) smo 2. del Sirahove knjige, prvih pet Psalmov in pismo apostola Pavla Galačanom.

V uvodu nam je gospod župnik na kratko predstavil navedene dele Svetega pisma in nas spomnil, da smo deležni Božje milosti, da nam Gospod preko Božje Besede spregovori na srce. Gospod nas želi ogreti in razsvetliti s svojo besedo.

Sirah je pisal spodbude za konkretno življenje predvsem Judom, ki so živeli v diaspori in med pogani, da bi njihova srca ostala zvesta Bogu. Prav tako pa Sirahove spodbude veljajo tudi danes za nas.  Psalmi so molitve Cerkve in so poleg evangelijev najbolj brani deli Svetega pisma. V Psalmih je orisano človeško življenje in prinašajo primerne besede za različne življenjske situacije (žalost, preizkušnje, veselje, zaupanje…).

Pavlovo pismo Galačanom je poseben biser med Pavlovimi pismi, saj gre za najbolj zreli sad Pavlovega izkustva zastonjske Kristusove milosti, ki jo je doživel na poti pred Damaskom. V pismu  jasno predstavi resnico evangelija, ki mu je bila razkrita v Jezusu Kristusu, v katerem se je razodela zastonjska Očetova ljubezen, ki človeka opravičuje in ga dela za Božjega sina. Pavel se v pismu izkaže kot velik govornik in poznavalec Postave, ki pričuje izkustvo odrešenega človeka, ki ne živi več življenje posameznika, ampak »v Kristusu« (Gal 2,4).

Branje oz. molitev Svetega pisma nam je bilo v veselje, saj Božje Besede prinašajo mir in tolažbo v življenje, ki ju vsi potrebujemo, še posebej v teh izrednih časih epidemije. Na letošnjem mini svetopisemskem maratonu je bilo do sedaj največ udeležencev, tako bralcev kot tudi  poslušalcev. Hvaležni smo za priložnost, da lahko vsaj enkrat na leto skupaj beremo Sveto pismo.