PRVO SVETO OBHAJILO, 6. junij 2021

Po enem zanimivem šolskem letu je 6. junija 2021 pristopilo k prvem svetem obhajilu 9 prvoobhajancev. Ko so oktobra zaprli šole in preselili učenje verouka na splet, si nihče ni mislil, da bo to trajalo skoraj celo šolsko leto, in da se bomo prvič v živo spet srečali šele maja.

Dva fanta in sedem deklic se je pridružilo devetdnevnici zaloških prvoobhajancev, saj so teden pred prejemom prvega sv. obhajila preživeli v šoli v naravi ter tako ni bilo možnosti jo obiskovati v domači cerkvi. Pri devetdnevnici nam je gospod župnik vsak dan predstavil en del obreda svete maše, kjer smo se tudi starši naučili marsikaj novega, in se tako skupaj pripravljali na praznik, kjer bodo  otroci lahko pristopili k oltarju in prejeli Kristusovo telo.

Praznične maše smo se zaradi ukrepov, ki veljajo v teh časih, lahko udeležili samo ožji družinski člani, kar pa vseeno ni pokvarilo vzdušja in pričakovanja vseh nas, posebej pa še prvoobhajancev, ob tej slovesnosti.
Z veseljem vam jih predstavljamo vsaj poimensko, kot so na fotografiji od leve proti desni, če jih že v živo ni bilo mogoče: Jaka Gregorc, Lucija Poljanec, Živa Skubic, Hana Novak, Hana Dovč, Taja Janež, Ema Petrič, Lucija Levičnik, Anže Žonta

Najlepša hvala tudi gospodu župniku, ki je preko spleta pripeljal naše otroke v tesnejše prijateljstvo z Jezusom, ki naj traja in traja. Hvala tudi Anamariji, ki je z glasbo pridala sv. maši slovesni pridih.

SL

Nekaj fotoutrinkov najdete TUKAJ.