Z DELOM ZAČENJA NOV ŽUPNIJSKI PASTORALNI SVET

Izbiro članov župnijskih pastoralnih svetov (ŽPS) za novo petletno obdobje, ki je bila sprva načrtovana za pomlad 2020 in potem dvakrat preložena zaradi epidemije, smo v župnijah ljubljanske nadškofije izpeljali na Slomškovo nedeljo 26. septembra  2021. V Zadobrovi se je novi ŽPS župljanom predstavil na nedeljo Kristusa Kralja 21. novembra 2021 in se prvič sestal 6. decembra 2021.

Novi ŽPS šteje 17 članov, od tega jih je osem iz prejšnje sestave, devet pa novih. Posebej smo veseli štirih novih mladih članov, ki so se že doslej izkazali s sodelovanjem v župniji. Na prvi seji smo se uvodoma seznanili z vlogo ŽPS, ki je v načrtovanju in spremljanju pastoralnega dela v župniji, in z nalogami na področjih oznanjevanja, bogoslužja in dobrodelnosti, kjer ŽPS povezuje delo duhovnika in laikov. Dogovorili smo se za redne seje na dva meseca, v primeru potrebe pa tudi v vmesnem času. Oblikovali smo komisije za oznanjevanje, bogoslužje in dobrodelnost, imenovali tajništvo in predstavnika župnije v dekanijskem pastoralnem svetu. Sklenili smo tudi nadaljevati dobrodelno akcijo, s katero preko Misijonskega središča Slovenije s prostovoljnimi prispevki omogočamo šolanje otrok v misijonih.

V nadaljevanju smo se posvetili načrtovanju prihajajočih dogodkov v župniji. Pogovorili smo se o izvedbi božične devetdnevnice, pripravi na praznovanje božiča ob upoštevanju omejitev za udeležbo pri mašah, o prazniku Svete družine in obeležitvi dneva samostojnosti in enotnosti 26. decembra. Če bodo razmere dopuščale, bomo spet organizirali župnijsko trikraljevsko akcijo. Za soboto, 22. januarja 2022, načrtujemo tradicionalni mini svetopisemski maraton in dan zatem, na nedeljo Svetega pisma, razstavo verskega tiska. Člani ŽPS se bomo v decembru in januarju udeležili izobraževanj o pravkar začeti sinodi, ki bo vključevala tudi sinodalna srečanja skupin po župnijah.

BF