BOŽIČ 2021 V NAŠI ŽUPNIJI

Za razliko od lanskega leta smo letos lahko imeli svete maše s prisotnostjo vernikov. Sicer smo se morali malo porazdeliti, ker je v veljavi omejitev glede števila ljudi v cerkvi na 50 posameznikov oz. družin.

Praznovanje Božiča se je začelo z t.i. otroško božično mašo na sveti večer, pri kateri so bile večinoma družine z mlajšimi otroki. Pred polnočnico nam je kvartet deklet z ubranim petjem pripravil čudovito božično vzdušje, v katerega je ob polnoči na začetku svete maše zazvenela Sveta noč in oznanila, da se je rodil Odrešenik. Župnik Andrzej je v jaslice položil Jezuščka in jaslice blagoslovil, nato se je nadaljevala slovesna sveta maša.

Tudi letos je zelo lepe jaslice s pomočniki postavil Marko Cotman.

Na božični dan sta bili potem še dve sveti maši. Večino maš je bilo mogoče spremljati tudi preko interneta, tako da so sporočilo Božiča lahko začutili tudi tisti, ki niso mogli priti k sveti maši v cerkev.

Nekaj fotoutrinkov praznovanja rojstva Odrešenika: Božič v Zadobrovi

Jaslice si lahko ogledate tudi v spletni fotogaleriji: Jaslice v Zadobrovi

Urednik