TRIKRALJEVSKA AKCIJA 2021/2022

V naši župniji je trikraljevska akcija že tradicionalno obarvana s solidarnostjo z ljudmi v misijonskih deželah. Korenine tega starega običaja izvirajo še iz rimskih časov, danes pa je poznan kot trikraljevsko koledovanje (morda zanimivost - lani je bilo trikraljevsko koledovanje kot pomemben kulturni običaj vpisano v register nesnovne kulturne dediščine Slovenije).

Po lanskoletnem koledovanju, ki je bilo precej prirejeno korona času in so nas koledniki »obiskali« preko video povezave, je letošnje koledovanje spet potekalo na običajen način.

Otroci in mladi so se podali v tri smeri; proti Zalogu, Sneberjam in proti Novemu Polju. Obiskovali so domove, voščili vse dobro, prinašali blagoslov ter zbirali darove dobrih ljudi, s katerimi bodo podprti projekti slovenskih misijonarjev. Letos so to gradnja oz. razširitev šol za otroke in mlade na različnih koncih sveta. Obstoječe šole pogosto postajajo že premajhne za vse, ki si jo želijo obiskovati. Hkrati pa z gradnjo knjižnice, sanitarij, otroškega igrišča… izboljšujejo pogoje za izobraževanje otrok. Poleg tega bodo zbrana sredstva namenjena še gradnji novega doma dvema revnima številčnima družinama v Albaniji in obnovi, v potresu poškodovane, strehe cerkve sv. Polikarpa v mestu Izmir v Turčiji, kjer deluje slovenski škof g. Martin Kmetec.

V letošnji trikraljevski akciji je bilo zbranih 1983€, za kar vsem, ki ste darovali sredstva, velik Bog povrni. Prav tako gre zahvala tudi vsem sodelujočim kolednikom (ki jih mraz ni prestrašil). Hkrati pa smo spet začutili, da lahko, čeprav z majhnimi koraki, skupaj ustvarjamo svet lepši in prijaznejši.

M.I.

Povezava na fotogalerijo: TRIKRALJEVSKI KOLEDNIKI