MINI SVETOPISEMSKI MARATON, 22.01.2022

Na predvečer nedelje Božje besede smo imeli po večerni maši že tradicionalno mini Svetopisemski maraton. Molili, brali, poslušali in premišljevali smo tretji del Sirahove knjige, nekaj psalmov in pismo apostola Pavla Efežanom.

Modri Sirah nam je spregovoril o modrosti, o dobrih in hudobnih možeh in ženah, o nesprejemljivosti hinavščine, grdega govorjenja in prepirov ter o vzgoji, veselju in bogastvu. Psalmi so molitve v različnih življenjskih situacijah: molitev nedolžnega, ki ga preganjajo, klic v stiski, Bog je rešitelj vseh stiskanih.,..  Gospod župnik je med drugim v uvodu navedel, da so včasih nekateri menihi vsak dan zmolili vseh 150 psalmov, kasneje je nastala molitev rožnega venca s 150 Zdrava Marijami (danes jih je več zaradi dodanega svetlega dela rožnega venca). Pismo apostola Pavla Efežanom slavi Cerkev kot uresničenje Božjega načrta novega stvarjenja za vse, ki smo s krstom vključeni v Kristusovo mistično telo.

Med molitvijo, branjem in poslušanjem smo ugotavljali, kako so Sirahovi nasveti za življenje  in Pavlove misli še vedno aktualne tudi za naš čas.  Božja beseda nas je nagovarjala, spodbujala in nam daje moč za premagovanje težav v vsakdanjem življenju.

MD

Na povezavi MINI SVETOPISEMSKI MARATON si lahko ogledate nekaj utrinkov branja božje besede in razstave, ki je bila v učilnici v nedeljo.
MM