POSTNO PREDAVANJE O DELAVNICAH MOLITVE IN ŽIVLJENJA, 22. 3. 2022

Potem ko smo postni čas v preteklih dveh letih preživljali ob omejitvah zaradi epidemije, smo v torek, 22. marca 2022, v Zadobrovi spet imeli postno predavanje. V njem je naša župljanka gospa Barbara Sosič predstavila Delavnice molitve in življenja. Predavanje je bilo namenjeno poslušalcem iz župnij Zadobrova in Zalog.

Delavnice molitve in življenja je osnoval španski kapucin Ignacio Larrañaga (1928–2013). Med svojim pastoralnim delovanjem po raznih deželah sveta, posebej v Latinski Ameriki, je spoznal potrebo ljudi po osebnejšem odnosu z Bogom. Da bi jim pri tem pomagal, je postopoma oblikoval program delavnic, ki so zaživele leta 1984 in se do danes razširile po vsem svetu. V Sloveniji potekajo od leta 1994, za njihov začetek pri nas pa je zaslužen kapucin Štefan Kožuh. Program delavnic obsega petnajst tedenskih srečanj v trajanju dveh ur, na katerih se udeleženci postopoma uvajajo v krščansko molitev in življenje. Namenjene so vsem, tako tistim ki so Cerkvi blizu, kot oddaljenim in tistim, ki šele stopajo na pot molitve.

Kot udeleženka delavnic je gospa Sosič predstavila tudi svojo izkušnjo z njimi. Na delavnicah poglobljena duhovnost in pridobljen notranji mir so ji v oporo pri premagovanju stisk in razočaranj v življenju. Iz njih črpa moč za vztrajanje na poti duhovnosti in vzpostavljanje pristnejših odnosov s soljudmi. Manj se ukvarja z načrtovanjem in bolj zaupa v Božji načrt. Tudi sama je postala voditeljica delavnic in se v tej vlogi srečuje s podobnimi izkušnjami udeležencev. V zaključku je poslušalce spodbudila k udeležbi na delavnicah. Za vse, ki bi želeli o njih izvedeti več, so nadaljnje informacije na voljo na spletišču Delavnice molitve in življenja.

BF