OD CVETNE NEDELJE DO VELIKE NOČI 2022

Po dveh letih smo letošnje velikonočne praznike spet obhajali v cerkvi kot občestvo - kot bratje in sestre. Da bi bil z nami v teh dneh, se je iz Pariza vrnil g. Andrej Šegula, pridni ministranti in pevci pa so poskrbeli, da je praznovanje potekalo lepo in slovesno.

Veliki teden smo začeli na cvetno nedeljo, ko smo s pisanimi butaricami vzklikali Hozana in se veselili Jezusovega slovesnega vstopa v Jeruzalem. Kmalu je prišel Veliki četrtek, praznik svete evharistije, ko smo po maši ostali z Jezusom ob molitvi in Taizejskih spevih. Obred Velikega petka s češčenjem križa in Jezusom v božjem grobu, ob katerem smo bedeli z izbranimi teksti in pesmimi, nas ni pustil ravnodušnih.

V soboto so nekateri najbolj pridni že zgodaj vstali in po stari slovenski navadi blagoslovljen ogenj raznesli po domovih. Ves dan so se vrstili dobro obiskani blagoslovi velikonočnih jedil, 'žegni', pri večerni vigiliji pa smo ob prižganih svečkah že slutili velikonočno jutro. Po procesiji v zgodnjem jutru, slovesni melodiji zvonov in ob zvokih Händlove Aleluje ni bilo več mogoče dvomiti, da je Gospod res vstal, da Gospod živi!

Aleluja!

MT