FLORJANOVA NEDELJA Z GASILCI IZ ZADOBROVE IN ŠMARTNEGA OB SAVI, 8. 5. 2022

Na četrto velikonočno nedeljo, imenovano tudi nedelja Dobrega pastirja, 8. maja 2022, smo praznovali letošnjo Florjanovo nedeljo. Obeležili smo jo s prisotnostjo predstavnikov dveh gasilskih društev pri drugi nedeljski maši, domačega iz Zadobrove in sosednjega iz Šmartnega ob Savi.

Skupno praznovanje Florjanove nedelje že leta poteka izmenično med župnijama. Tudi letošnjega v Zadobrovi so se udeležili uniformirani gasilci in gasilke obeh društev s praporščakoma. Pri bogoslužju so sodelovali z branjem in uvodi, gospod Andrzej Gosek pa jim je namenil priložnostni nagovor. Izrazil je veselje nad prisotnostjo gasilcev in skupnim praznovanjem ter se jim zahvalil za pokončno držo pri opravljanju njihovega poslanstva. Spomnil je na sporočilo nedelje Dobrega pastirja, ki govori o žrtvovanju pravega Pastirja v dobro črede, in to primerjal s požrtvovalnostjo gasilcev, ki pri reševanju življenj in premoženja nemalokrat tvegajo svoje zdravje ali celo življenje. Ljudje cenijo to nesebično pomoč in zato gasilce vsestransko podpirajo. Zaključil je z zahvalo živim in pokojnim gasilcem za njihovo delo ter priprošnjo svetemu Florjanu, da jih varuje na njihovih poteh.

Takšna praznovanja in vzajemna podpora so primer sodelovanja župnijske skupnosti z okoljem, ki presega verske okvire. V duhu potekajoče sinode, ki med drugim poudarja odprtost in povezovanje, jih velja gojiti še naprej in širiti tudi na druga področja.

BF