SVETA BIRMA, 11.6.2022

Sončna sobota, 11. junija 2022, je bila praznična za vso župnijo in še posebej za 19 naših mladih župljanov, ki so ta dan prejeli zakrament svete birme. Nanjo so se ob skrbnem spremstvu župnika Andrzeja pripravljali dve leti pri verouku, z obiski svete maše, duhovno obnovo.

Vse je bilo v pričakovanju velikega dogodka. Mlaji, pesem zvonov in praznično okrašena cerkev, kjer so se ob slavljenju v pričakovanju prihoda Svetega duha zbirali sorodniki in prijatelji naših slavljencev. Ko so ob nadškofu, duhovnikih in ministrantih slovesno vstopili pražnje oblečeni birmanci in njihovi botri, je zadonela pesem: »Prejeli boste moč, ko bo Sveti duh prišel nad vas in boste moje priče!«

V pridigi nas je gospod Anton Stres, upokojeni nadškof,  nagovoril in poudaril, da smo pri krstu starši in botri obljubili, da jih bomo vzgajali v veri, danes pa je njihova otroška vera prerasla v osebno. Botri pa jim bodo pomagali, da bodo vztrajali na tej poti.

Posebej ganljiv je bil trenutek, ko so dekleta in fantje z botri drug za drugim stopali k oltarju, kjer je birmovalec nanje polagal roke in jih potrdil v veri. Vsi navzoči smo v tišini in molitvi prosili zanje.

Na koncu slovesnosti je mogočno zadonela pesem združenega pevskega zbora, ki je v nas odzvanjala še vse popoldne, ko se je praznovanje nadaljevalo v naših družinah:

»Več kot zmagovalci smo s Teboj. Ti premagal si ta svet in greh.
Padli ne bomo več kot nekoč, Tvoje ime nam daje moč,
Ti si ta luč, ki večno gori, le s Tabo človek res živi.
Gospod, naš Bog, Ti zmagaš vse!«

MT