SREČANJE STAREJŠIH V ZALOGU, 26.6.2022

Po daljšem presledku zaradi epidemije corona-virusa je bilo v nedeljo, 26. junija, spet srečanje starejših, bolnih in invalidnih župljanov, tokrat v zaloški cerkvi, skupno za obe župniji.

Za bogat duhovni del (molitev, pridiga, spovedovanje, delitev zakramenta bolniškega maziljenja) sta lepo poskrbela oba gospoda Andreja, za pogostitev na zaključnem delu srečanja pa so se izkazale zaloške gospodinje.

Kljub nekaterim težavam (izredni vročini, boleznim in drugim vzrokom) je bila udeležba primerna. Iz zadobrovške župnije se nas je zbralo kakih 15. Obema župnijskima Karitas gre zasluga za uspešno izpeljano srečanje, s pozivom, da s takimi dogodki nadaljujemo. Le ljubi Bog ve koliko zadovoljstva in notranje moči prinese prejem bolniškega maziljenja, molitev k angelom varuhom, ki »domujejo« v zaloški cerkvi, udeležba pri duhovno bogati sveti maši in prijateljsko srečanje s sožupljani, ki jih teža let in bolniške tegobe spravljajo v podobne zadrege.

Privoščimo jim taka srečanja še večkrat!

Štefan Trajbarič