KOLEDNIKI V ZADOBROVI 2023

Drugo nedeljo novega leta, 8.1.2023, je v naši župniji potekala trikraljevska akcija.
Sodelovalo nas je dvajset otrok in malo starejših župljanov.

Koledovanje smo začeli s sodelovanjem pri maši, nato pa smo pa se v treh skupinah podali na pot. Blagoslov smo delili v Zadobrovi, Sneberjah in Novem Polju. Zelo nas je veselilo, da smo letos obiskali rekordno število domov, ter zbrali največ sredstev za naše misijonarje.

Zbrali smo več kot 2200 evrov, ki bodo preko Misijonskega središča Slovenije posredovana misijonarjem po vsem svetu. V Braziliji bodo prenavljali šolo ter misijonsko središče, v Albanijii bodo zgradili hiše, v Angoli potrebujejo vrtec, v Ugandi se bo gradil nov pastoralni dom, v Turčiji bodo utrdili temelje cerkve sv. Polikarpa, ki jo je pred časom poškodoval potres, v Burundiju potrebujejo šivalne stroje, v Ruandi pa bodo sredstva porabili za izobraževanje mladih.

Hvala vsem, otrokom kolednikom in spremljevalcem za sodelovanje, ter vsem župljanom za odprto srce.

JZ

Fotogalerijo kolednikov si lahko ogledate TUKAJ!