IZ ŽUPNIKOVE HOMILIJE 15. JANUARJA 2023

V homiliji (pridigi) v nedeljo, 15. januarja 2023, se je naš župnik dotaknil lika duhovnika in tudi kakšni bi morali biti tudi mi. Takole nas je nagovoril v enem delu pridige:

»Ko duhovniki mašujemo, izpolnjujemo poslanstvo, h kateremu nas je poklical Bog. Postati moramo kot zrak, transparentni, ne sebe porivati v ospredje, ne svojih lastnosti, ne svojih idej. Treba je postati neviden, da bi bil viden Jezus Kristus. Da bi vsak človek, ki pride k sveti maši, doživel srečanje z Jezusom Kristusom - Božjim sinom. Da bi tukaj deloval Jezus. To pa veste, da je težko, ker smo navajeni v življenju v vsakem trenutku poudarjati svoj jaz. Tapravi mašnik je tisti, ki ne vleče pozornosti nase, ampak kaže Jezusa Kristusa.

In mi smo v svojem življenju kot kristjani tudi povabljeni, da ne bi sebe postavljali v ospredje. Ampak, ko oznanjamo, ko prinašamo božjo ljubezen ljudem, lahko mi povemo svojo izkušnjo, lahko rečemo, kaj je Bog storil za nas. Bog je tisti, ki je to storil, Bog je tisti, ki daje milosti. On je tisti, ki deluje, Bog je tisti, ki ljubi. Nisem jaz! Jaz sem ubogi grešnik, Bog pa je tisti, ki je izkazal svoje usmiljenje v mojem življenju. Tako pričevanje res nagovarja in pomaga drugemu srečati v življenju Boga.«

Andrzej Gosek

MM