ZMERAJ SE VESELITE. NEPRENEHOMA MOLITE. V VSEM SE ZAHVALJUJTE,.. (1 Tes 5, 16-18)

Tako nas je spodbujala Božja beseda na jubilejnem, 10. mini svetopisemskem maratonu v naši župniji, ki smo ga imeli v soboto, 21.1.2023, po večerni maši pred nedeljo Božje besede.

Za uvod nam je g. župnik položil na srce, da naj se potopimo v Božjo besedo in prisluhnemo, kar nam  Bog želi sporočiti. Pri branju izbranih poglavij iz Sirahove knjige, 1. pisma Tesaloničanom in pri molitvi psalmov je pomembno, da se osredotočimo na poslušanje, manj pomembno je, kdo so avtorji in kdaj so živeli,…  Naša naloga je, da se postavimo pred Gospoda  in tako kot Samuel prosimo: »Govori, Gospod, kajti tvoj hlapec posluša.«(1 Sam 3,9)

Sirahova knjiga je del modrostnih Svetopisemskih knjig, med katere sodijo še Knjiga modrosti, Pridigar, Pregovori…  Sirah nam predstavlja modrosti na različnih življenjskih področjih: kako živeti odnos z Bogom, s svojim bližnjim, kako preživeti različna obdobja v življenju, usmerja nas k Bogu, da bi živeli v Božji luči.
Psalmi so bili nekdaj sestavljeni tako, da bi jih peli, vendar te melodije niso več poznane. Danes so nekateri psalmi že uglasbeni, pojejo oz. molijo se pri vsaki maši, povezujejo berila in evangelij. Vsebujejo mnogo globokih misli o veselju, hvaležnosti, kesanju, žalovanju, Božjem varstvu, ipd.

Apostol Pavel je svoja pisma pisal mladim krščanskim skupnostim, ki jih je ustanavljal v posameznih krajih. V pismih se dotika problemov, s katerimi so se soočale mlade Cerkve na nekem področju, svoje učence spodbuja k verovanju, k Bogu, poučuje jih, da je Jezus Kristus, Križani in Vstali, Odrešenik sveta. Tako kot Tesaloničane, apostol Pavel spodbuja tudi nas: »Zmeraj se veselite. Neprenehoma molite. V vsem se zahvaljujte: kajti to je Božja volja v Kristusu Jezusu glede vas.« (1 Tes 5, 16-18)

Na nedeljo Božje besede smo se zahvaljevali za Sveto pismo, Božja beseda nas navdaja z veseljem in hvaležnostjo. Prerok Izaija nam sporoča: »Zbudil si silno radost, naredil si veliko veselje.« (Iz 9,2)
Po maši smo si  v veroučni učilnici ogledali razstavo verskega tiska. Na ogled je bilo veliko število dobrih knjig z versko vsebino, ki so na razpolago v naši knjižnici, kjer si jih lahko sposodimo, preberemo in napolnimo srce in duha z veselim sporočilom odrešenja, ki nam ga posreduje Bog, tako v Svetem pismu kot v dobri knjigi.

FOTOGALERIJA obeh dogodkov.