DAN ODPRTIH VRAT ŽUPNIJE SVETEGA TOMAŽA, LJUBLJANA-ZADOBROVA, 4.6.2023

Po nedeljski maši 4. junija smo se zbrali na dvorišču za cerkvijo. Že v predhodnjih oznanilih je bilo najavljeno, da bo ta nedelja nekaj posebnega.

Začeli smo jo s sveto mašo, ki jo je bogatilo otroško petje ob ritmih kitar, harmonike in bobnov. Ob izhodu iz cerkve smo prejeli nalepko s svojim imenom, tako da smo se v pogovore drug z drugim lahko zapletli kot stari znanci. Pogovor je tekel o najrazličnejših temah, med nami pa je bilo čutiti sproščenost in domačnost. Stkale so se nove vezi.

Na dvorišču za cerkvijo so stale različne stojnice, na katerih so se predstavile skupine, ki delujejo v župniji, kjer se srečujemo in kamor tudi vabimo nove člane: zakonske skupine, Očarljive, pevci, ministranti, Karitas, svetopisemska skupina, oratorij, družinski verouk ter v bralnem kotičku naša župnijska knjižnica. (s kikom na SREČANJA SKUPIN, si lahko ogledate, kdaj in kje so srečanja različnih skupin v naši župniji.)

Na šmarnični stojnici smo letos zbirali denar za otroke v mladinskem domu Malči Beličeve. Poskrbljeno je bilo tudi za pijačo in jedačo, ob času malice je zadišalo po hotdogih, vrsta pa se je, zahvaljujoč dobrim prostovoljcem, premikala hitreje kot v Hofru.

Ob vsem tem so nas zabavali naši glasbeniki, da smo lahko zaplesali in zapeli karaoke. Poskrbljeno je bilo tudi za športne nadobudneže z malim nogometom in različnimi igrami.

Dogodek je bil poln veselja, sonca, druženja, zabave in smeha, med nami pa je vel Sv. Duh Cerkve; lahko smo občutili, kako dragoceno je biti v občestvu.

JP

Fotoutrip dogajanja na dnevu odprtih vrat si lahko ogledate TUKAJ!