KOLESARSKO ROMANJE K MARIJI POMAGAJ NA BREZJE, 3.6.2023

Tudi letos se je nekaj naših župljanov odločilo za že tradicionalno junijsko kolesarsko romanje k Mariji Pomagaj na Brezje. V duhu čedalje boljšega sodelovanja obeh župnij, ki ju upravlja župnik Andrzej Gosek, so se jim letos pridružili tudi romarji iz župnije Kašelj-Zalog. Na pot so se odpravili v soboto, 3. junija zjutraj.

Dva udeleženca, ki sta bila letos prvič na tem romanju, sta svoje vtise opisala takole:

»Izpolnila se mi je dolgoletna želja, poromati s kolesom k Mariji na Brezje. Kljub deževnemu vremenu, se nas je 12 romarjev zgodaj zjutraj podalo na pot. V Kranju smo se ustavili na kavici, si malo oddahnili in nadaljevali pot po stari cesti ter srečno prispeli na cilj. Po sveti maši, ki jo je daroval g. Andrej Šegula, smo se pri podobi device Marije zahvalili za njeno varstvo in jo prosili za pomoč pri naših težavah in neizpolnjenih prošnjah.
Po krajšem druženju smo se duhovno bogatejši in zadovoljni odpeljali proti domu. To romanje mi bo ostalo v res lepem spominu. Zanj sem hvaležna Bogu, Mariji in našemu organizatorju Matjažu.«

Marijana (Kašelj-Zalog)

»Nič posebnega nisem pričakoval, zato se mi je zdelo vse zelo prijetno. Vreme na začetku ni bilo ravno najboljše, ampak vseeno je bilo zelo simpatično. Družba je bila zelo prijetna, deležni smo bili tudi spodbudnih besed Andreja Šegule. Mogoče bi romanje septembra ponovili, za začetek šole, da prosimo za blagoslov...«
Miha (LJ-Zadobrova)