NOVO V ŽUPNIJI V PASTORALNEM LETU 2022/2023

Župnijski pastoralni svet (ŽPS) načrtuje, spremlja in preverja izvajanje pastoralnega dela v župniji. V tekočem pastoralnem letu, ki že prehaja v zaključni, počitniški čas, je bilo poleg ustaljenih dogodkov in aktivnosti, ki se v župniji zvrstijo vsako leto, tudi več novih, ki so popestrili župnijsko dogajanje.

Septembra so se začele Delavnice molitve in življenja, ki jih je vodila naša župljanka gospa Barbara Sosič. Po izteku programa delavnic delo udeležencev ni zamrlo, ampak se nadaljuje v novi molitveni skupini, ki se srečuje na dva tedna. Z oktobrom so se začeli tudi večeri slavilne molitve, ki potekajo vsak prvi petek v mesecu. Že nekaj časa v ožjih skupinah zorijo misli o prenovi župnije. V obdobju od januarja do marca so te dobile konkretnejše obrise, ko so člani ŽPS in nekateri drugi župnijski sodelavci ob izzivih iz knjige Jamesa Mallona Božja prenova (ki je na voljo tudi v župnijski knjižnici) na osmih posebnih srečanjih razmišljali, kako prenovo udejanjiti v župniji Zadobrova. Zaokrožilo jih je dodatno prenovitveno srečanje s sestro Metko Kos, jeseni pa se bomo lotili podrobnejšega načrtovanja.

Novosti pa se niso bile le na duhovnem, ampak tudi družabnem področju. Pomladi so zaživela druženja župljanov po nedeljski maši, ki pripomorejo k boljšemu medsebojnemu poznavanju in povezanosti. Nekdanja srečanja Zlata jesen, namenjena predstavitvam najrazličnejših gostov in tem, se od letos nadaljujejo v novi podobi. Imenujejo se Tomaževi večeri in na prvem od njih se je maja poslušalcem predstavil dekan Alojzij Grebenc. Vrhunec novega dogajanja pa je bil letos prvič organiziran župnijski dan odprtih vrat. Ta je potekal ob zaključku veroučnega leta in  na njem so se ob sproščenem druženju predstavile v župniji delujoče skupine. Namen prireditve je bil približati župnijske dejavnosti vsem, ki jih manj poznajo, in jih pritegniti k sodelovanju.

Vse to dogajanje je na skupni seji ŽPS župnij Zadobrova in Zalog slikovito povzel gospod Andrzej z ugotovitvijo, da smo pred leti razmišljali o pripravi klasičnega misijona, a smo ugotovili, da razmere zanj še niso bile zrele, zdaj pa se nam misijon dogaja na drugačen način: traja že vse leto in sega v srca čedalje več ljudi.

BF