28. NAVADNA NEDELJA, 15.10.2023

Janez Pavel II, papež
  7.00: +Barbara Povirk, obletna in Ana Bolta, obletna
  8.30: +Roman in Jože Zemljak

V mesecu oktobru ste lepo vabljeni k vsakodnevni molitvi rožnega venca, ki bo v tretjem tednu namenjena za mir po svetu in nove duhovne poklice. V ponedeljek bo molitev pred Najsvetejšim.

V okviru akcije "Manjša sveča, za sočloveka sreča" nudi Karitas tudi letos okoljsko prijazne in z nabožnimi motivi poslikane sveče. Prejeli jih boste lahko po obeh nedeljskih svetih mašah. Predlagan dar - 2 evra za svečo - gre v celoti v dobrodelne namene.

Zaradi molitve rožnega venca v oktobru je naslednji Tomažev večer prestavljen na prvo polovico novembra. Srečali se bomo v četrtek, 10. novembra, po večerni sv. maši in poslušali zanimivo zgodbo o tem kako so Ljubljančani 130 let romali k Devici Mariji v Polje.

Če želite, da bi skupno molili za vaše pokojne starše, sorodnike, prijatelje in znance v mesecu novembru, izpolnite listek z njihovimi imeni, ki ga dobite na mizici za zadnjo klopjo ali pred vhodom v cerkev in oddajte skupaj s prostovoljnim darom v poseben nabiralnik v cerkvi ali pa v zunanji župnijski nabiralnik. Za rajne bomo skupaj poimensko molili (eno desetko) ob delavniških svetih mašah v župnijski cerkvi. Dobro delo bo pokojnim v večjo pomoč kot sveče ali cvetje.

V petek bomo imeli sveto mašo z birmanci, po maši bo srečanje za vse birmance iz obeh župniji. Predlagam, da je maša v petek v novi cerkvi.

Hvala za današnje darovanje - Bog povrni!

Prihodnja nedelja bo misijonska nedelja. Pri vseh mašah bomo molili in darovali za slovenske misijonarje, ki delujejo po svetu.