ZAHVALNA NEDELJA - PRAZNOVANJE ZAKONSKIH JUBILEJEV, 5.11.2023

Že več let zahvalno nedeljo v župniji posvečamo tudi zakonskim jubilantom. Tako je bilo tudi v nedeljo, 5. novembra 2023, ko smo se veselili letošnjih obletnic porok šestih zakonskih parov.

Bogoslužje zahvalne nedelje je potekalo v znamenju hvaležnosti za vse, kar prejemamo od Stvarnika. To so tako »sadovi zemlje in dela človeških rok«, na katere so nas spominjali pridelki ob oltarju, kot tudi vsi drugi darovi in milosti, ki smo jih deležni, vendar prepogosto pozabljamo na hvaležnost zanje. Obenem je bil tega dne god svetih Zaharije in Elizabete, staršev Janeza Krstnika. V skupnem življenju sta morala skozi težke preizkušnje, vendar sta vztrajala v predanosti Božji volji, zato sta tudi svetel zgled današnjim zakoncem.

Med letošnjimi jubilanti dva para obhajata pet let, en par 25 let in trije pari 40 let zakonskega življenja. V nagovoru jih je gospod Andrzej Gosek spomnil na hvaležnost za leta zakona in spodbudil k nadaljnjemu spoznavanju Božje volje in življenju po njej. A ne le srečo in veselje, tudi preizkušnje je potrebno sprejemati in z njimi živeti. Blagoslov vsakega para, ki je sledil, je bil znamenje ponovne potrditve zakonske zveze in priporočilo za Božje varstvo.

Praznovanje so polepšale izbrane pesmi v izvedbi župnijskega pevskega zbora, zaokrožilo pa ga je opoldansko druženje jubilantov ob skupnem kosilu in v sproščenem pogovoru. Tudi nenavadno topel sončen novembrski dan je pripomogel k vedremu prazničnemu vzdušju.

BF

Foto: Metod T.