IZDELAVA ADVENTNIH VENČKOV

Zadnjo soboto cerkvenega leta smo ponovno združili moči, ter se v veroučni učilnici posvetili oblikovanju adventnih venčkov.

Sliši in bere se preprosto, a ni malo dela pripraviti toliko mahu, vejevja, smrečja, cipres, bršljana, zviti toliko obročev, nakupiti sveče, okraske in na koncu darovati še svoj čas in dobro voljo za oblikovanje. Še dobro, da je v družbi župnijskih sodelavcev tako prijetno.

Ob 12ih, ko je zvonilo opoldne, smo odpeli še Mariji na čast, nato je delo steklo naprej in nas v svoji preprostosti povezovalo. Skupno pospravljanje in veselje ob opravljenem delu sta nam dala še piko na i, da smo se lahko domov vrnili bogatejši za novo, lepo izkušnjo.

AMJ

Venčke je g. župnik prvo adventno nedeljo pri sv. maši blagoslovil, nato smo jih odnesli domov, kjer se bomo ob njih v molitvi in v veselem pričakovanju pripravljali na Odrešenikov prihod.

Foto: MM in MT