NOVOLETNO TAIZEJSKO SREČANJE EVROPSKE MLADINE V LJUBLJANI

Taizejska skupnost, ki živi in deluje v majhni francoski vasici, s svojo preprostostjo in živo vero prodira po celem svetu. Že od nekdaj navdušuje mlade, ki radi potujejo in hočejo prisluhniti tišini, besedam pravega Izvira.

Svoje življenje in sporočilo taizejski bratje vsako novo leto prinesejo v drugo evropsko mesto in povabijo tam živeče, da se jim pri tem pridružijo. Letos so izbrali naše glavno mesto. Čeprav nas novosti in tuji ljudje ponavadi skrbijo in smo do njih bolj ali manj zadržani, nam letos ne bo žal, če si bomo dovolili sprejeti "taizejčane" medse. Nekateri dobesedno v svoje domove, drugi v svoje skupnosti, tretji v srca.

Nihče naj se ne počuti v kaj prisiljen, vsi smo poklicani na svoj način. Verjamem in upam pa, da bo taizejski duh še dolgo vel po naših župnijah in našem glavnem mestu. Mislim, da smo ga potebni kot puščava vode.

AJM

Srečanje bo potekalo od četrtka, 28. decembra 2023, do ponedeljka, 1. januarja 2024.
Odprite svoje srce in svoje domove in sprejmite mlade. Povabite tudi sosede.

Zagotoviti jim morate le 2 m² površine, kjer bodo lahko prespali – na armafleksu, zjutraj zajtrk in kosilo 1. januarja.

Za informacije v zvezi z našo župnijo ali prijavo za nudenje prenočišča se lahko obrnete na:
Jakob Zajec - 070 154 003
Ananmarija Jemec - 040 465 183

Vse druge informacije v zvezi s srečanjem so na spletni strani TAIZE LJUBLJANA

Urednik