POSEBNA ZGODBA TAIZEJSKEGA SREČANJA JE V POPLAVAH PRIZADETA ŽUPNIJA

Pod tem naslovom je objavljen članek o naši župniji, ki ga je objavil Radio Ognjišče na svoji spletni strani.

Z Anamarijo Jemec, vodjo pripravljalne ekipe v naši župniji se je po novinarski konferenci v prostorih Galerije Družina pogovarjal novinar Radia Ognjišče Rok Mihevc.

Članek si lahko preberete na tej povetavi:

Obenem tudi velika zahvala Anamariji Jemec in Jakobu Zajecu, celotni pripravljalni ekipi, ter prav vsem, ki so z veseljem in entuzijazmom pripravlajli vsa srečanja v naši župniji in vse ostalo, kar je bilo potrebno, da so se taizejski romarji pri nas dobro počutili in domov odšli z zares lepimi spomini na Zadobrovo, Ljubljano in Slovenijo. Hvala tudi vsem, ki ste (smo) nudili prenočišča.

Tako smo v teh dneh pred novim letom skupaj živeli duh Taizeja in miru, ki so ga mladi romarji ponesli na vse konce Evrope. Predvsem pa nam bo vsem to ostalo v nepozabnem spominu in upanju ter prepričanju, da bo svet v novem letu po tem srečanju vsaj malo boljši, kot je bil prej.

Urednik