PREPISOVANJE ODLOMKOV MARKOVEGA EVANGELIJA

Na nedeljo, ko je bil pri sveti maši na vrsti odlomek iz Markovega evangelija, je g. župnik bral ta odlomek prepisan na roke.

Na pobudo bibličnega gibanja naj bi v duhu letošnjega gesla nedelje Božje besede - "Poglejte, s kako velikimi črkami vam pišem s svojo roko" (Gal 6,11)  - od nedelje Božje besede 2024 do nedelje Božje besede 2025 na roke prepisovali odlomke, ki se to liturgično leto (B) berejo ob nedeljah - predvsem iz evangelija po Marku. K prepisovanju smo povabljeni vsi, je pa pomembno, da bodo prepisi napisani lepo in čitljivo, saj jih bo potem duhovnik v nedeljo, ko bo ta odlomek na vrsti, bral iz našega rokopisa.

Ko bomo odlomke prepisovali, bomo bolj dovzetni za Božjo besedo, ki je »ljubezensko pismo« Boga nam, njegovim ljubljenim otrokom. Ob prepisovanju bomo Besedo premišljevali, tako se bo bolj zasidrala v nas in nas nagovarjala.

V cerkvi bo na mizici na vrhu stopnic seznam, kamor se lahko vpišemo za prepisovanje določenega odlomka. Priloženi so tudi listi, na katere se prepisuje, lahko se doda tudi ilustracijo. Te prepisane liste bodo na koncu na zavodu Biblično gibanje zvezali v evangelarij.

Kako se pripraviti na prepisovanje in kako prepisovati je zelo lepo razloženo v priloženih navodilih:

Naj bo ta pobuda pot k bolj poglobljenemu dojemanju in razumevanju Božje besede.

Urednik