OB DVAJSETLETNICI ŽUPNIJSKE KARITAS

Na občnem zboru, dne 5. februarja, so se sodelavci spomnili skorajšnje 20-letnice od takrat, ko se je  17. maja 2004 sestalo 14 prostovoljcev in skupaj s takratnim župnikom g. Trevnom ustanovilo našo župnijsko Karitas. Od takrat ta človekoljubna organizacija redno deluje, ne samo pri deliti hrane in higienskih pripomočkov, pač tudi na številnih drugih področjih, kje lahko pomagajo ljudem, ki so se znašli v stiski. Njihova dejavnost je opazna tudi pri raznih dejavnostih v župniji.

V 20. letih se je v ŽK razvrstilo dvajset aktivnih sodelavcev; trenutno jih je dejavnih še deset. Njihovo pomoč je teh letih prejemalo 50 – 60 ljudi, živečih v 10 – 15 družinah.

Karitativna dejavnost mladih se vsako leto odraža v dobrodelni prireditvi »Mladi za Karitas«, kjer se zbirajo sredstva za družine, ki se je znašla v posebnih težavah. 10-11 starejšim župljanov ŽK plačuje naročnino za revijo Prijatelj bolnikov, v Afriki pa šolajo tudi enega otroka.

Na občnem zboru je bil sprejet sklep, da se sedanjemu odboru podaljša mandat še za eno leto, v tem času pa se potrudimo za pritegnitev mlajših sodelavcev. Zaželena je tudi ustanovitev sekcije Mladi Karitas (Young Caritas).

Na nedavni slovesnost na Brdu je minister L. Mesec podelil naši ŽK posebno zahvalno listino za prizadevno sodelovanje v razdeljevanju pomoči prizadetim v času avgustovskih poplav.

Š. Trajbarič

Foto: Udeleženci občnega zbora ŽK leta 2011