NADSTANDARD - duhovne vaje birmancev

Za uvod smo utemeljili, zakaj duhovne vaje. Poudarili smo, da je to v bistvu NADSTANDARD, našega duhovnega prizadevanja.

Prvi večer smo imeli za gosta zakonski par Klančar (ga. Aleksa in g. Janeza) iz Kranja. Izpostavila sta, kaj jima pomeni osebna vera. Že v času srednje šole in nato študija sta oba dejavno sodelovala v župniji na različnih področjih. Tudi sedaj, ko imata številno družino - pet majhnih otrok, oba zelo zavzeto sodelujeta v župniji.

V soboto smo razmišljali o sveti spoved in se o njej pogovarjali tudi v manjših skupinah. Kot gost se nam je pridružil duhovnik, gospod Janko Novak, policijski vikar, ki skrbi za duhovno oskrbo policistov in zaposlenih v policiji. Temu pa je sledila sveta spoved.
Po kosilu se nam je pridružila redovnica, šolska sestra Maja Ahčin. Zelo živahno nam je predstavila svojo dokaj drzno mladost z različnimi avanturami in kako jo je prav takšno Bog poklical v redovniški poklic.
Sledilo je razmišljanje in delo po skupinah o molitvi. Vsak si je izbral nekaj lističev in na njih napisane različne molitve, ter si naredil