OGLED JASLIC

V nedeljo, 15. januarja, smo si na pobudo g. župnika ogledali letošnje jaslice v treh ljubljanskih cerkvah, obenem pa še čudovito mozaično poslikavo prezbiterija v cerkvi na Žalah.

Popoldne smo se najprej odpeljali na Žale. Domači župnik g. Tomaž Prelovšek nam je v cerkvi podrobno razložil vse o mozaiku, ki ga je ob pomoči umetnikov iz Centra Aletti iz Rima postavil naš umetnik svetovnega slovesa - pater Marko Ivan Rupnik. Pravzaprav je bila razlaga prava kateheza o tem, kako smo vsi poklicani k svetosti in jo lahko dosežemo, le prepustiti se moramo Bogu in hoditi po njegovi poti. Potem smo si ogledali še jaslice v cerkvi, zapeli božično pesem in nato poromali do Stožic.

Tam imajo zanimive jaslice, narejene iz slame v naravni velikosti. Glavni del jaslic je postavljen na balkonu ob cerkvi, tako da pričuje o veselem oznanilu vsem mimoidočim. V notranjosti pa sta še dva pastirja. Eden predstavlja tistega, ki veselo širi veselo oznanilo, drugi pa je dobri pastir z ovco, ki simbolizira tudi pravega Dobrega pastirja. Hvala domačemu župniku g. Sebastijanu Cerku za razlago jaslic in o cerkvi.

Nazadnje smo šli še v Dravlje, kjer imajo zares zanimive in pomensko zelo bogate jaslice. Tudi tam smo bili deležni razlage kar od enega od postavljalcev jaslic. Zares so vredne ogleda.

Dan se je že prevešal v večer, proti zahodu je ugašala svetloba, mi pa smo se s toploto v srcu in duhovno obogateni vrnili domov.

MM

Nekaj fotografij z ogleda v galeriji Jaslice in mozaik.