NEDELJA VERSKEGA TISKA

V nedeljo, 22. januarja 2012, so našo župnijo obiskali predstavniki založbe DRUŽINA. Pri maši je g. Franci Petrič, odgovorni urednik katoliškega tednika Družina, v pridigi med drugim nakazal, kako pomembno je, da spremljamo, beremo in poslušamo medije z versko vsebino.

V našem medijskem prostoru je žal še toliko pomembnejše, da skozi katoliške medije, predvsem tiskane spremljamo, kaj se dogaja. Tako lahko uravnotežimo informacije, ki so v drugih medijih prevečkrat nepopolne, ali pa jih sploh ni.

Prav gotovo ima, posebno med tiskanimi mediji, poleg mesečnika Ognjišče, najpomembnejšo vlogo katoliški tednik Družina, saj redno prinaša med nas aktualne novice iz življenja Cerkve v Sloveniji in po svetu, nas obvešča o dogajanju v posameznih župnijah, prav tako pa je v njej tudi veliko drugih, duhovno bogatih vsebin. Pomembno je tudi to, kot je poudaril g, Franci Petrič, da kakršno novico ali članek lahko v miru preberemo še enkrat tudi pozneje, saj tiskana beseda ostane.

Tokrat je bila maša drugačna tudi zato, ker je bil med mašo krst, s petjem pa jo je polepšal otroški pevski zbor.

Po maši smo lahko nekatere knjige, ki jih je izdala založba Družina, kupili nekoliko ceneje, nekatere revije pa so bile na razpolago tudi brezplačno. Vse to so nam predstavniki Družine predstavili na stojnicah v preddverju in pred cerkvijo. Tako bo morda kdo tudi ugotovil, da bi se bilo na kakšno revijo pametno naročiti.

MM

V priloženi fotogaleriji lahko vidite nekaj dogajanja med mašo, pred cerkvijo in kako nastane marsikatera slika, ki potem krasi Družino, Mavrico ali kakšno drugo revijo.
Več o založbi Družina si lahko ogledate tudi na njihovi spletni strani.