OZNANILA - 6. POSTNA - CVETNA NEDELJA, 01.04.2012

18.30 Križev pot
19.00: Bogoslužje velikega petka

Sobota, 7.4.2012 - VELIKA SOBOTA
19.00: +Franc JEREB, obl.

Nedelja, 8.4.2012 - VELIKA NOČ
6.00: !!! v dober namen
9.00: za žive in pokojne župljane

Velikonočna Družina je dvojna številka. Teh izvodov je več, da jo lahko kupite tudi nenaročniki. Izšla je tudi nova številka Tomaževega lista. V njem so napisana obvestila za veliki teden in za ostale dneve v aprilu.

Jutri, v ponedeljek, 2.4., bo ob 20h spovedovanje. Po krajši pripravi na spoved bodo na voljo trije spovedniki od drugod. Vsi, ki še niste prejela zakramenta svete spovedi v zadnjih dneh, ste lepo povabljeni jutri, v ponedeljek, 2. aprila, ob 20h.

V sredo bo dopoldne obhajanje bolnikov in starejših na domu. Za vsakega, ki želi na domu prejeti sveto obhajilo pred veliko nočjo, sporočite do torka zvečer v župnišče.

V sredo bo ob 19.45 srečanje za katehete.

Pred nami so izredno pomembni dnevi: veliki četrtek, veliki petek, velika sobota. Bogoslužje bo vsak večer ob 19h. Jezusa bomo spremljali od krvavega pota, mučenja, samega križanja do vstajenja od mrtvih. Vse tri večere si res rezervirajte čas za udeležbo pri bogoslužju v cerkvi. V teh dneh bomo z udeležbo v cerkvi pokazali koliko je v nas hvaležnosti do Kristusa in njegovega odrešilnega trpljenja.

Na veliko soboto bo ob 6.45 blagoslov vode, pred vhodom v cerkev. Ob 7h zjutraj bo blagoslov ognja, da si ga odnesete domov, ali pa vam ga bodo prinesli drugi. Na veliko soboto se kristjani mudimo pri božjem grobu. Vsaj eno uro naj bi vsak prišel moliti in se zahvaljevati Kristusu, da nam je izkazal tako veliko ljubezen. Najsvetejše bo v božjem grobu izpostavljeno od 10.30 do 17.30. Kristus je umrl prav za vsakega od nas, zato se na veliko soboto zadržujemo ob njegovem grobu.

Blagoslov velikonočnih jedil bo v župnijski cerkvi ob 11h, ob 15h in ob 17h. Ob 16h bo blagoslov jedil v Sneberjah.

Na veliko soboto ni bolj pomembnega opravila kot je molitev pri božjem grobu in zvečer ob 19h sodelovanje pri bogoslužju.

V nedeljo bomo obhajali veliko noč. Ob 6h zjutraj !!!! bo slovesno vstajenjsko bogoslužje v cerkvi. Zato se vsi zberemo najprej v cerkvi, nato pa bo velikonočna procesija. Vsi, ki ste prejšnja leta sodelovali pri procesiji, da ste nosili vstalega Zveličarja, svetilke, bandera, molili naprej, peli, ministrirali in podobno, radi sodelujte tudi letos. Če kdo ne bi mogel sodelovati, naj to pravočasno sporoči. Med procesijo naj ne bo pogovorov ampak res pobožna molitev. Tudi tu se pokaže naša vera v vstalega Kristusa.

O vsem tem si preberite v Tomaževem listu.

Otroci v tem tednu nimajo verouka po urniku, zato je njihov verouk udeležba na veliki četrtek, veliki petek in veliko soboto pri bogoslužju ob 19h in na veliko noč pri procesiji in sveti maši. Najbolj učinkovit verouk bo to, če boste dali starši lep zgled otrokom in skupaj z njimi prišli vse tri večere k obredom.

Mladim,ki so preteklo nedeljo sodelovali pri križevem potu in ga ponazorili v živo, res iskrena zahvala.

Zahvala tudi vsem, ki ste prišli v četrtek na delo, ko je bilo čiščenje cerkve in okolice. Bog vam povrni.

Posebna zahvala pevcem za vse požrtvovalne vaje kot pripravo na praznike, ki so pred nami in za samo sodelovanje pri bogoslužju. Hvala organistom, zborovodjem in vsaki pevki in pevcu.

Na cvetno nedeljo, bo pobožnost križevega pota izjemoma ob 17h, ker grem spovedovati drugam.