KRIŽEV POT V ŽIVO

Nedeljska molitev križevega pota 25. marca 2012 je bila prav nekaj posebnega, saj je potekala za cerkvijo, posamezne postaje pa so nam v živo predstavili mladinci.

Mladi so na pobudo in pod skrbnim vodstvom g. župnika Milana Grdena pripravili zares lepo predstavitev posameznih postaj križevega pota.

V zahajajočem soncu se je vila zadnja pot Jezusovega življenja pred nami. Dvorišče za cerkvijo se je simbolično spremenilo v jeruzalemske ulice, po katerih je Jezus nosil križ do Kalvarije. Brežina na koncu zgornjega parkirišča je za kratek čas postala Golgota, garaža pa božji grob.

Doživeto so zaigrali mladi vse postaje križevega pota, g. župnik pa nas je s spremnim tekstom spominjal na tiste dogodke našega odrešenja in opominjal na mnoge stvari iz današnjega časa, ki se jih moramo spomniti v molitvi.

Tako smo se molilci lahko vživeli v dogajanje križevega pota na prav poseben način, obenem pa je bil zares lepa priprava na prihajajoče velikonočne praznike in veliki teden pred tem.

Kako je potekal ta križev pot, si lahko ogledate v fotogaleriji .

Urednik