OZNANILA - BELA NEDELJA - 15.04.2012

Nedelja,  15.4.2012 - BELA NEDELJA - NEDELJA BOŽJEGA  USMILJENJA
7.00:  za žive in pokojne župljane
9.00: ++Mimi in Vinko LOŽAR, obl.

Ponedeljek, 16.4.2012 - Bernardka Lurška - DEVETDNEVNICA
19.00:  +Anton GRADIŠAR

Torek, 17.4.2012 - Robert, opat  - DEVETDNEVNICA
18.00: srečanje z gospodom nadškofom
19.00: +Vera JANEŽ

Sreda, 18.4.2012 - Evzebij, škof - DEVETDNEVNICA
19.00: +Ivan in Rudi SNOJ, 30. obl. in +Ana SNOJ, 5. obl.

Četrtek, 19.4.2012 - Jakob,  Londonski, mučenec - DEVETDNEVNICA
19.00: +Janez in Ivan KLEŠNIK

Petek, 20.4.2012 - Neža, redovnica - DEVETDNEVNICA
19.00: +Ivanka ŠUŠTAR

Sobota, 21.4.2012 - Anzelm, škof
10.00: BIRMA: sveta maša: za birmance
19.00:  NI SVETE MAŠE

Nedelja,  22.4.2012 - 3. VELIKONOČNA - papeška
7.00: +Franci ZAVRL, obl.
9.00: za žive in pokojne župljane

Redne in občasne bralce čaka nova številka Družine.

Od ponedeljka pa do vključno petka v tem tednu obhajamo devetdnevnico pred sveto birmo. Devetdnevnica je vsak večer ob 19h. Udeležba pri devetdnevnici je za birmance obvezna, staršem, domačim, botrom, ki so doma v bližini in vsem ostalim župljanom pa zelo priporočena. Povežimo se v občestvo molivcev, da bomo tako kot apostoli  združeni enodušno v molitvi za birmance, starše in botre.

V torek  se bo ob 18h gospod nadškof dr. Anton Stres srečal
z našimi birmanci, ostalimi veroučenci, starši birmancev, botri in ostalim  župnijskim občestvom.
Do 17.50 se zberejo v cerkvi vsi birmanci, veroučenci iz vseh ostalih razredov, starši, botri birmancev in seveda  ste povabljeni tudi vsi ostali župljani. Birmanci se bodo najprej predstavili gospodu nadškofu, nato pa bo gospod nadškof ob projekcijah spregovoril birmancem, staršem, botrom in ostalim zbranim. Vsi se potrudite in gotovo pridite v torek ob 18h na to srečanje z našim nadškofom, saj je to izredna priložnost za srečanje z njim.
Ob 19h bo gospod nadškof daroval sveto mašo.
Po sveti maši pa se želi gospod nadškof srečati z vsemi župnijski sodelavci in vsemi skupinami, ki so v župniji. Zato vabimo prav vse člane župnijskega pastoralnega sveta, vse člane gospodarskega sveta, vse člane Župnijske karitas, vse bogoslužne bralce, vse, ki čistite in krasite cerkev, voditelje ministrantov, izredne delivce svetega obhajila, katehistinji, vse člane treh zakonskih občestev, zvonarje, skratka prav vse  sodelavce in člane skupin  v župniji. Srečanje bo v cerkvi. Predstavnik vsake skupine bo zelo na kratko nadškofu predstavil  sodelavce, oziroma skupino, nato pa bo spregovoril gospod nadškof  in bo možnost, da mu postavite tudi vprašanja in se z njim pogovarjate.

Pred tako pomembnim svetim dogodkom kot je dan svete birme v župniji, je prav, da se notranje - duhovno pripravimo tudi s prejemom zakramenta svete spovedi. Priložnost za sveto spoved bo v torek od nadškofovega prihoda pa do konca svete maše. Spovedoval bo nadškofov tajnik, gospod Boštjan Prevc. Spovedovanje bo potem še v četrtek od 18.30 naprej in med sveto mašo. Spovedoval bo policijski vikar g. Janko Novak. To bo posebna priložnost, da prejmejo zakrament svete spovedi starši birmancev, domači ter botri in seveda tudi ostali župljani.
Birmanci imajo priložnost za sveto spoved vsak dan od 18.20 naprej pa do 18.50.

Osmi in deveti razred v tem tednu nimata verouka, ker imajo devetdnevnico, ostali razredi pa imajo verouk  normalno po urniku.

V četrtek, bo ob 20h !!! srečanje za starše prvoobhajancev. Starši prvoobhajancev danes po sveti maši za nekaj trenutkov počakajte v cerkvi.

V soboto, 21. aprila, bo ob 10h !!! dopoldne slovesnost svete birme. K tej slovesnosti ste res lepo povabljeni prav vsi župljani. Birmanci so po veri naši bratje in sestre, zato ob njihovem tako velikem prazniku in dogodku, ne moremo biti brezbrižni. Te dni zanje veliko molimo.
Od začetka pa do konca  birmanske svete maše sme v cerkvi fotografirati ali snemati samo fotograf ali snemalec, ki so ju naprosili starši  in urednik naših spletnih strani. Po končani sveti maši, pa bo lahko fotografiral vsak, ki se bo svetemu prostoru primerno obnašal.

V nedeljo, ko bo ob 9h družinska sveta maša, bodo naši prvoobhajanci prejeli posebna vabila s katerimi bodo povabili k sveti maši na dan prvega obhajila svoje prijatelje, sosede, sošolce in sorodnike.

Prihodnjo nedeljo bomo obhajali tudi obletnico izvolitve sedanjega papeža, oziroma papeško nedeljo.

V sredo, 18. aprila, bo ob 19.30  na Viču v  Antonovem domu, kar pomeni v župnijski dvorani, zaključni koncert pevskih zborov gimnazije Želimlje.