SVETA BIRMA 2012

V soboto 21 .aprila 2012 ob desetih dopoldne je bila v naši župniji slovesnost sv. birme. Po rokah nadškofa g. Antona Stresa, ob somaševanju domačega župnika, g. dekana in nekaterih duhovnikov okoliških župnij je zakrament sv. birme prejelo 28 mladih.

Slovesno praznovanje je pomenilo sad kar dolgotrajnih priprav, tako duhovnih kot praktičnih. Lepo obiskana je bila devetdnevnica, ki se je niso udeleževali le birmanci, mnogi starši in botri birmancev, ampak tudi ostali farani. Župnija je kar na novo zaživela. Čutil se je duh pričakovanja nečesa lepega, ko smo se vsak večer pri maši zbirali v skupni molitvi k sv. Duhu.

Že v torek nas je prvič obiskal g. nadškof, se srečal z birmanci ter jih nagovoril, naj ostanejo zvesti veri in Jezusu kot apostol Janez. Spregovoril je tudi vsem navzočim župljanom, posebno staršem in botrom birmancev ter daroval sv. mašo. Kasneje je sledilo še srečanje g. nadškofa s člani različnih skupin, ki delujejo v naši župniji. Tako je g. Stres lahko vsaj delno spoznal utrip naše župnije. V tem tednu tudi spovednica ni ostala prazna, kdor je želel, je imel možnost za dobro duhovno pripravo.

Da je bil praznik resnično praznik in je slovesnost tudi na zunaj lepo izgledala, so poskrbeli številni verniki. Od nekaterih pridnih staršev, ki so očistili cerkev in okolico, gospe krasilke, pevcev…, do pridnih mož, ki so postavili mlaj in žena, ki so napletle dolge verige zelenja za okrasitev.

Naš g. župnik pa je pripravil birmance, da so lepo in glasno brali ter se spoštljivo obnašali pred oltarjem. V svoji skrbi, da bo vse lepo in prav, je bil precej zahteven in strog. Prva skrb pa mu je seveda bila, da so se birmanci predvsem duhovno čim boljše pripravili na prejem zakramenta sv. birme.

Zdaj, ko je praznik že za nami, si želimo, da bi še dolgo odzvanjal v naših srcih, posebno pa okrepil mlade birmance, da bi v moči prejetih darov sv. Duha zmogli vztrajati na poti krščanskega življenja kot zreli kristjani.

MZ

Potek slovesnosti in priprave mlajev si lahko v slikcah ogledate v fotogaleriji .