OZNANILA - 4. VELIKONOČNA - Nedelja Dobrega Pastirja - 29.04.2012

Četrtek, 3.5.2012 - Filip in Jakob ml., apostola
19.00: +Marija KONČAR, 30.dan

Petek, 4.5.2012 - PRVI PETEK, Florijan, mučenec
19.00: +Jože in Frančiška KOS, obl.

Sobota, 5.5.2012 - Katarina, vzgojiteljica
19.00: + Ciril KURENT

Nedelja, 6.5.2012 - PETA VELIKONOČNA
7.00: za žive in pokojne župljane
9.00: +Stane DIMNIK

Danes je na voljo več svežega duhovnega branja: nova številka Družine, nova številka Ognjišča in nova številka Tomaževega lista, v katerem so potrebna obvestila o dogajanju v župniji v mesecu maju.

V torek bo začetek šmarnične pobožnosti.
Šmarnična pobožnost za otroke bo vsak delavnik ob 18.30 v stari cerkvi. Otroci bodo poslušali zanimivo šmarnično branje s sodobnim naslovom: Dober+pravičen.si. Udeleženci šmarnične pobožnosti bodo vsak dan dobili igralno karto. Kdor bo prihajal redno bo do konca meseca zbral komplet kart. Šmarnična pobožnost bo vsak dan oblikovana: z molitvijo, petjem, šmarničnim branjem, kratkimi pojasnili o posameznih delih svete maše in prejemom svetega obhajila.
Šmarnice za odrasle bodo vsak delavnik ob 19h v novi cerkvi, združene s sveto mašo. Odrasli boste poslušali šmarnično branje o posameznih svetopisemskih osebah. Otroci, mladi in odrasli ste povabljeni, da bi redno prihajali k šmarnicam. Začnimo že prvega maja, ko bo tudi praznik svetega Jožefa, delavca.
V sredo bo po sveti maši srečanje članov tajništva župnijskega pastoralnega sveta.

V tem tednu bo verouk samo v četrtek.

Petek bo prvi v mesecu, posvečen Srcu Jezusovemu. Dopoldne bo obhajanje bolnikov in starejših na domu. Sporočite, če bi kdo od bolnikov in starejših želel na novo prejemati sveto obhajilo na prve petke na domu. Pred prvim petkom bi prejeli zakrament svete spovedi, na sam prvi petek pa vse vabimo k sveti maši.

Sobota bo prva v mesecu, posvečena Srcu Marijinemu.

Na nedeljo, 13. maja, bomo imeli popoldne župnijski dan s pestrim in zanimivim družabnim programom. Ob medsebojnem druženju se bo vrstilo nekaj petja, glasbe, skeči, igre brez meja, športne igre, tombola, srečelov in podobno. Ker bo tudi družabni srečelov, prosimo vse, ki bi lahko darovali kakšen dobitek ali več dobitkov, da bi jih čim prej prinesli v župnišče. Župnijski dan bo v vsakem vremenu. Popoldne 13. maja si res rezervirajte za to župnijsko srečanje in povabite tudi svoje prijatelje, znance, sesede, sorodnike, naj se nam pridružijo.

Vsem, ki ste zadnje čase dali nekaj več kot običajno v pušico in pri mesečnem darovanju, zlasti še štirim dobrotnikom, ki so svoj dar prinesli v župnišče, da smo lahko vrnili del dolgov, se res lepo sam in skupaj z gospodarskim svetom zahvaljujem. Ostalo nam je še 4.000 evrov dolga. Vsakega daru bomo veseli in zanj hvaležni tudi v naprej, da bi lahko čim prej vrnili še preostali del dolga. Bog naj vsakemu vsak dar bogato povrne.