OZNANILA - 5. VELIKONOČNA NEDELJA - 06.05.2012

7.00: za žive in pokojne župljane
9.00: +Stane DIMNIK

Ponedeljek, 7.5.2012 - Albert, redovnik
19.00: +Frančiška ZAJC, obl.

Torek, 8.5.2012 - Viktor, mučenec
19.00: +Drago KASTELIC,1.obl.

Sreda, 9.5.2012 - Izaija, prerok
19.00: +Rozi VODNIK, obl.

Četrtek, 10.5.2012 - Job, svetopisemski mož
19.00: ++POZNETOVI

Petek, 11.5.2012 - Zvezdana, mučenka
19.00: za Božji blagoslov v življenju

Sobota, 12.5.2012 - Leopold Mandič, redovnik
19.00: +Mirko ČERNE, 7. dan

Nedelja, 13.5.2012 - 6. VELIKONOČNA
7.00: ++GARTROŽA IN PETKOVŠEK
9.00: za žive in pokojne župljane

Naj vas domov spremljajo nova številka Družine ali še kateri od drugih verskih časopisov.

Vsak dan v mesecu maju, vabimo ob 18.30 k šmarnični pobožnosti v staro cerkev otroke, ob 19h pa mlade in odrasle v novo cerkev, ko je šmarnična pobožnost združena s sveto mašo.

V ponedeljek bo po sveti maši srečanje za člane Župnijske karitas.

V torek bo ob 20h srečanje za člane župnijskega pastoralnega sveta.

V sredo ob ob 19.30 srečanje za tretje zakonsko občestvo.

V četrtek bo ob 20h srečanje za starše prvoobhajancev.

V petek bo ob 20h srečanje za drugo zakonsko občestvo.

V soboto bo v Želimljah za ministrante športno srečanje s tekmovanjem v ulični košarki.

V nedeljo bo po obeh mašah odprta župnijska knjižnica.

V nedeljo popoldne bomo obhajali župnijski dan. To bo dan, ko naj bi verniki župnije skupaj preživeli nedeljsko popoldne res kot velika družina. Do 13h se bomo zbrali pri župnišču. Ob 13h se bo začel kulturni del srečanja. Pevci obeh mešanih zborov, mladinski zbor ter otroški zbor nam bodo zapeli nekaj pesmi. Prisluhnili bomo odlomkom iz Martina Krpana, Krjavlja in Županove Micke. Za naš župnijski praznik je nastala povsem nova recitacija. Razveselile nas bodo posrečene šale, harmonika pa nas bo uglasila za dobro razpoloženje popoldneva. Potrudite se in pridite pravočasno, da ob 13h ne boste zamudili tega dela srečanja.

V nadaljevanju srečanja bo možnost za telesno okrepitev, potem pa za medsebojni pogovor, druženje in veselo razpoloženje ob športnih igrah, igrah brez meja, srečelovu, tomboli in podobno. Obujte in oblecite se bolj športno. Seveda kdor ne bo sodeloval pri športnih igrah, bo imel priložnost za druženje in pogovor.

S seboj prinesite kakšno pisalo, da boste lahko sodelovali pri tomboli. Župnijski dan bo ob vsakem vremenu. Vsak se bo zadržal na srečanju toliko časa kot bo utegnil, sicer bo srečanje do večera. Najlepše bo, da pridete vsi člani družine ali vsaj tisti, ki niso kakor koli zadržani. Povabite na srečanje svoje sorodnike, sosede, sodelavce in druge, tudi, če niso člani naše župnije. Vsekakor pa se potrudite do boste do 13h že sedeli pred odrom, kjer bo potekal kulturni del srečanja. Gospodinje imejte v nedeljo prost dan. Skuhajte samo tistim, ki se ne bodo udeležili župnijskega praznika.

Ob izhodu boste danes dobili po eden iz družine natisnjen program župnijskega dneva. Fotografiji stare in nove cerkve nas opozarjata, da cerkev ni samo Božja hiša ampak tudi naš dom. Zato se bomo v nedeljo, 13. maja dopoldne, srečali z Bogom, popoldne pa preživeli ob našem skupnem župnijskem domu.
Na srečanju boste lahko kupili tudi različne knjige z versko, duhovno ali vzgojno vsebino.