OZNANILA - 7. VELIKONOČNA NEDELJA - 20. 05. 2012

Ponedeljek, 21.5.2012 - Timotej, diakon, mučenec
19.00: v dober namen

Torek, 22.5.2012 - Marjeta, redovnica
19.00: +Marija in Jože VRAŽIČ, obl.

Sreda, 23.5.2012 - Servul Tržaški, mučenec
19.00: ++starši GERŠAK

Četrtek, 24.5.2012 - MARIJA POMOČNICA KRISTJANOV
19.00: v dober namen

Petek, 25.5.2012 - Urban, papež
19.00: +Franc in Kristina SEDEJ, obl.

Sobota, 26.5.2012 - Filip Neri, duhovnik
19.00: +Helena Lipah

Nedelja, 27.5.2012 - B I N K O Š T I
7.00: ++Jože in Roman Zemljak
9.00: za žive in pokojne župljane

V novi številki Družine je vrsta člankov o škofu Baragi, za katerega je papež pred nekaj dnevi podpisal odlok, da se imenuje Božji služabnik, kar pomeni, da bo razglašen za blaženega, čim bo potrjen še čudež na njegovo priprošnjo. Ker je Božji služabnik Baraga upodobljen tudi na vitražu v naši cerkvi, se mu radi priporočajmo v različnih potrebah. Kot župnija mu priporočajmo vse ljudi, da bi se duhovno prenovili. Starši mu boste morda priporočili svoje otroke. Zakonci priporočite škofu Baragi svojega sozakonca. Priporočajmo mu vse mlade v župniji in podobno.

Vsak delavnik vabimo ob 18.30 vse otroke v staro cerkev k šmarnični pobožnosti. Za odrasle so šmarnice vsak delavnik ob 19h v novi cerkvi, združene s sveto mašo.

V torek bo ob 20h srečanje za starše veroučencev, ki obiskujejo verouk za 1., 2., 4., 5., 6. ali 7. razred. Tokrat niste dobili pisnih vabil, zato opozorite drug drugega, da bo v torek ob 20h srečanje za starše veroučencev.

V soboto bo v župniji Sostro od 10h do 13h, dekanijsko srečanje ministrantov. Pri kvizu se bodo ministranti posameznih župnij pomerili v poznanju škofa Slomška, Drinskih mučenk in o zakramentu svete birme. V drugem delu pa bodo tekmovali v nogometu.

Isti dan, v soboto, 26. maja, bo prvi škofijski dan mladih. Potekal bo na treh lokacijah. Od 10h do 13h bo srečanje na vrtu za cerkvijo v župniji Ljubljana Trnovo, kjer bodo pričevanja, glasba, druženje in šport. Ob 14h bo v dvorani Teološke fakultete hagiodrama o blaženem Lojzetu Grozdetu. Ob 16h pa bo v stolnici sveta maša med katero bodo mladi sprejeli relikvije blaženega Alojzija Grozdeta. Tako ministrante kot mlade: srednješolce, študente in vključno dekleta in fante iz sedanjega devetega razreda vabimo, da se udeležijo vsak svojega srečanja. Starši jih k temu spodbudite in omogočite udeležbo s prevozom.

V nedeljo bomo obhajali praznik Binkošti.

V nedeljo bo ob 9h družinska sveta maša. Družine se na tako velik praznik kot so Binkošti, v nedeljo ob 9h, z veseljem udeležite družinske maše.

V nedeljo bo pri obeh mašah mesečno darovanje za vračilo dolga, nastalega z ureditvijo nove strehe.

V nedeljo bo odprta župnijska knjižnica.

Prav vsakemu, ki je kakor koli sodeloval pri oblikovanju župnijskega dneva prejšnjo nedeljo, res najlepša zahvala. Vsem, ki ste oblikovali prvi del srečanja: pevcem, zborovodjem in spremljevalcem z instrumenti vseh štirih zborov, harmonikarju, igralcem, recitatorki, pripovedovalcu šal in napovedovalcema.
Zahvala vsem, ki ste postavili šotor, poskrbeli za mize, klopi, oder in aranžiranje. Zahvala vsem, ki ste darovali dobitke za družabni srečelov in tombolo. Zahvala vsem, ki ste pripravili srečelov. Zahvala mladim za navdušeno športno razpoloženje.
Zahvalo gospe, ki je oblikovala lično vabilo ter fotografu in gospe za članek in objavo na spletni strani. Zahvala gospodinjam za pecivo in vsem, ki ste stregli, skuhali kavo, pekli palačinke in na koncu seveda vse pospravili. Zahvala dobrotniku za golaž. Prav vsakemu, ki je kar koli pripomogel, da je župnijski dan lepo potekal, velik Bog povrni. Posebna zahvala pa vsem vam, ki ste se udeležili te oblike župnijskega druženja in praznovanja.