OZNANILA - BINKOŠTI - 27.05.2012

Nedelja,  3.6.2012 - SVETA TROJICA
7.00: za žive in pokojne župljane
9.00: za pokojne JERMANOVE  in +Jernej BIRK

V novi številki Družine med ostalimi članki radi preberite članke o žalostnih dogodkih pred sedemdesetimi leti.
Izšla je nova številka Ognjišča.

V ponedeljek bomo obhajali slovesni praznik Marije Matere Cerkve, ki je hkrati binkoštni ponedeljek. Na ta praznik bosta dve sveti maši in sicer prva ob 9h dopoldne, druga pa ob 19h.

Do vključno četrtka ste vsak dan povabljeni k šmarnicam. V ponedeljek in v četrtek bodo šmarnice skupaj za otroke in odrasle v novi cerkvi ob 19h. V torek in sredo pa bodo šmarnice za otroke ob 18.30 v stari cerkvi, ob 19h pa za odrasle v novi cerkvi, združene s sveto mašo.
V četrtek ko bo spomin obiskanja Device Marije vse lepo vabimo ob 19h k sveti maši in sklepu letošnje šmarnične pobožnosti.

V sredo bo ob 19.45 srečanje za člane tajništva župnijskega pastoralnega sveta.

Petek bo prvi v mesecu. To je dan, ki je posebej posvečen Srcu Jezusovemu. Dopoldne bo obhajanje bolnikov in starejših na domu. Sporočite, če bi kdo od bolnikov in starejših na novo želel na prve petke prejemati sveto obhajilo na domu. Pred prvim petkom se potrudimo za sveto spoved, na sam prvi petek pa za različne oblike zadoščevanja Srcu Jezusovemu in udeležbo pri sveti maši.

Sobota bo prva v mesecu, posvečena Srcu Marijinemu.

V nedeljo bo praznik Svete trojice.

Danes lahko po sveti maši obiščeta župnijsko knjižnico.

Ob izhodu lahko danes vsak kdor želi, v košari, ki je na stojalu, vzame listek na katerem je napisana ena molitev. Na lističih je 32 različnih molitev. Apostoli so v pričakovanju Svetega Duha enodušno vztrajali v molitvi. Radi jih posnemajmo. Vsak, ki bo vzel listič z napisano molitvijo, bi to molitev molil  vsaj  teden dni vsak dan, še bolje pa bo, če jo boste molili daljše obdobje. Barva lističa nič ne pomeni. Ena molitev je lahko napisana na različnih barvah papirja. Katero molitev kdo dobi, tisto naj moli. V družini pa lahko molite vse molitve, ki jih boste dobili člani ene družine.