ŽUPNIJSKE JASLICE V ZADOBROVI

Jaslice, vedno enake, a vsakič drugačne. V naši župnijski cerkvi jih vsako leto postavijo člani starejše zakonske skupine in vsakič prinašajo posebno sporočilo. JASLICE 2008Vsake jaslice, ki niso postavljene le zaradi tradicije ali okrasja, nam prinašajo sporočilo €“ spominjale naj bi nas na to, da je Božja obljuba, Njegova beseda, dobila obliko Ljubezni, ki jo lahko vidimo, občutimo, slišimo. S tem nam je dano, da vsak v svoje jaslice vtke še delčke svojega življenja in ga združi z Odrešenikovim.Tudi v jaslice v naši cerkvi sta, poleg osnovnega sporočila o Božjem učlovečenju, vpleteni dve sporočili, ki se dotikata vseh kristjanov:Prvo - adventni venec namesto jasli €“ Bog lahko zaživi v vsakem izmed nas le, če mu pripravimo bivališče. Vsak trenutek življenja je advent, je priprava na to, da se znamo in hočemo zavestno odločati za dobro, za Boga. Tako se z božično nočjo advent ne konča, Odrešeniku moramo vse življenje pripravljati prostor, kamor lahko vstopi. In €“ ni lahko stalno utirati pota za Jezusom, zato je adventni venec lahko tudi prispodoba trnove krone! Ali znamo deliti bolečino z Njim in s svojim bližnjim?Drugo - križ €“ Jezus človeka ni odrešil v jaslicah. Odrešil nas je na križu. Ni se rodil, da bi nam križe odvzel, ampak da bi svoje lastne križe zmogli nositi. Najlepše bi bilo ostati ob jaslicah, ob toplem nasmehu Novorojenega in zanesljivem varstvu Marije in Jožefa. A to bi bila le zgodba, ki bi nas za nekaj časa uspavala in porinila ob rob vse naše križe. Jezus je vstal iz jasli, hodi z vsakim izmed nas od rojstva do smrti in tudi vstal je v večno življenje, da bi nam omogočil, da tudi mi večno živimo.Znamo se veseliti Njegovega ROJSTVA.Ali znamo vsak dan hoditi s svojim KRIŽEM na rami - križem, ki ga prejmemo že ob svojem rojstvu in je edini ključ ODREŠENJA ?ENEGA BREZ DRUGEGA NI !