Statistika župnije za leto 2008

KRSTI: V preteklem letu je v naši župniji prejelo krst 19 otrok! 6 deklic in 13 dečkov! 8 zakonskih, izvenzakonskih 8 in 3 iz civilnega zakona! Otroka prijavite za krst vsaj tri tedne prej, preden bi želeli imeti krst! Ta rok je potreben, da se dogovorimo za pripravo na krst! S seboj prinesite izpisek iz rojstne matične knjige in družinsko knjižico!

POROKE: Zakrament svetega zakona so sklenili 4 pari! Prijavite se mesec dni pred poroko! Zaročenca potrebujeta krstni in samski list (to dobita v župniji krsta), ter tečaj o krščanskem zakonu!

POGREBI: Na zadnjo pot smo pospremili 16 ljudi! 3 moške in 13 žensk! Previdenih je bilo 8, 8 pa jih je umrlo brez zakramentov! Povprečna starost 79,5 let. Ženske 81 let najstarejša 99 let €“ najmlajša 45 let. Moški 78 let; najstarejši 88 let €“ najmlajši 68 let. PROŠNJA: Omogočite svojim, da umrejo doma v krogu svojih najbližjih! Prosim pokličite duhovnika, da umirajočemu podeli sv. popotnico. Vabim vas, da prvi večer molite skupaj doma ob rajnem, če želite, bom prišel in molil skupaj z vami doma, šele potem pokličite Žale!

PRVO OBHAJILO: Prvo obhajilo je bilo 25. maja. K prvemu obhajilu je pristopilo 15 otrok.

VEROUK: Obiskuje 132 otrok. K verouku za odrasle prihaja 10 župljanov.

BIRMA: Birma je bila v soboto, 12. aprila 2008! Birmoval je g. nadškof Alojz URAN. 29 birmancev.

OBHAJILA: Razdeljenih je bilo 15.500 obhajil.

VERSKI TISK: Družina 54, Ognjišče 42, Prijatelj 1, Misijonska obzorja 6, Mohorjeva družba 10! Vzemite in berite, plemenitite svojo notranjost!