Župnijska Karitas - OBČNI ZBOR 09

Župnijska Karitas Lj. - Zadobrova je imela 9. februarja 2009 občni zbor, kjer so pregledali svoje delo v minulem letu in si postavili naloge za naprej.

V župnijski Karitas Lj. - Zadobrova deluje 10-15 prostovoljcev, ki se zbirajo vsak prvi ponedeljek v mesecu po večerni maši, kjer se konkretno dogovarjajo o posameznih dejavnostih.

Največ pozornosti bodo tudi v prihodnje posvečali ostarelim, bolnim in invalidnim, za katere dvakrat letno organizirajo srečanje v župnijski cerkvi, jih obiskujejo po domovih, jim pošiljajo voščilnice ob praznikih itd. Ob letu mladih bo župnijska Karitas posvetila posebno pozornost tudi mlajšim generacijam župljanov. O svojem delu bodo seznanjali mlade po veroučnih skupinah in drugih srečanjih, skušali pa jih bodo tudi neposredno pritegniti v nekatere, za mladino, zanimivejše akcije.

Zbrana denarna sredstva, ki se ne porabijo za potrebe znotraj župnije, župnijska Karitas daruje za druge karitativne potrebe. Lani so ta sredstva namenili Slomškovi ustanovi, Vincencijevi družbi dobrote in Domu sv. Janeza Krstnika v Trnovem.