PRVO SVETO OBHAJILO

Na binkoštni praznik je bilo v naši župniji še posebej slovesno, saj je 18 mladih prvič pristopilo k sv. obhajilu.Ob koncu maše je eden od staršev takole izrazil veselje in hvaležnost ob tem:"Poseben dan je danes.Dan velikega veselja in hvaležnosti. Dan, ko ne pustimo, da bi nam ga karkoli pokvarilo: ne vreme, ne kaj drugega. Dan, ki se ga veselimo zato, ker so naši otroci prejeli prvo sv. obhajilo.Najprej se v hvaležnosti obrnimo k Bogu in tudi k vam, otroci. Bogu hvala za vse, kar nam daje in še posebej, da se nam daje kot Kruh. Vam, otroci pa, da ste tu, da ste naši in da se lahko veselimo z vami. Hvaležni smo, da vas imamo in hvaležni smo za vse, kar nam prinašate. Verjemite, da smo vas danes še posebej veseli in da smo na vas zelo ponosni. V imenu staršev se želim zahvaliti tudi vam, ki ste naše otroke v teh letih spremljali in jim odkrivali veličino Božje ljubezni. Samo Bog ve, koliko priprav, truda, molitev, časa in potrpljenja ste vložili v to, ko ste sledili Jezusovemu vabilu €pustite male k meni€.€˘ zahvala gre najprej g. župniku, ki vas je, še najbolj z osebnim zgledom, v zadnjem letu pripravljal na ta dan srečanja z Jezusom - dan začetka nove, čudovite zgodbe.€˘ hvala g. Branki in g. Nadi, ki sta vas - vsaka na svoj način, a obe z veliko ljubeznijo in požrtvovalnostjo - vodili skozi katehezo prvih veroučnih let.Hvala, ker imate radi naše otroke.Zahvaljujem se še vsem, ki ste poskrbeli, da nam je danes lepo tudi na zunaj in vsem, ki ste v današnjo slovesnost vgradili svoja prizadevanja, svoje delo in svoje talente. Hvala vsem, ki ste molili za naše prvoobhajance. Se še priporočamo.Hvala Bogu za ta poseben dan."