ZAKLJUČEK OSNOVNOŠOLSKEGA VEROUKA

V nedeljo, 7. junija, so se pri maši ob 9. uri od osnovnošolskega verouka poslovili letošnji devetošolci. Na začetku maše jim je z izbranimi besedami uspešno duhovno rast v prihodnosti zaželel g. Metod Trajbarič s sledečimi besedami:Dragi devetošolci! Danes praznujemo vaš uspešen zaključek osnovnošolskega verouka. Veselimo se z vami, ne zaradi zaključka, ampak, ker prehajate v novo, zrelejše obdobje. Še vedno se živo spominjam, ko smo tako ponosno sedeli ob oltarju, takrat še v župniji v Polju, vsi veseli in polni pričakovanja, da se bomo lahko pridružili starejšim €“ k mladinskemu verouku. In nekaj let kasneje se je svet razširil še v študentsko skupino. Tokrat sedite ob oltarju vi, polni pričakovanja, zrete naprej v svojo življenjsko pot. Naj bo ta osnovnošolski verouk kot temelj, osnova vaše duhovne stavbe. Kako klavrno izgledajo hiše, kjer gradnja zastane po prvi plošči! Tako tudi vi zidajte naprej. Sedaj se šele začenja lepota, razcvet. Mogoče gradnja ne bo lahka. Pošle bodo finance, potrebovali boste kredit. Tukaj, v cerkvi, ga boste vedno našli - neusahljivi vir Božje ljubezni. Vedno se boste lahko pri njem napajali. Le tako boste prišli do strehe, ko boste duhovno dozoreli. Takrat bo privrela zahvala iz srca: Hvala, Jezus, za tvojo ljubezen, ker si imel toliko potrpljenja z menoj. Hvala, Marija, za tvoje varstvo, za tvojo priprošnjo, ker nikoli ne obupaš nad mano.Zato pa danes praznujmo in se veselimo vaše rasti, vašega dozorevanja.