Prihod novega župnika g. Milana Grdena

V nedeljo, 2.8.2009, se je pri obeh mašah predstavil novi župnik, g. Milan Grden. Pri maši ob 9. uri ga je v imenu župnije pozdravil g. Štefan Trajbarič.Spoštovani gospod župnik!V izredno čast mi je, da Vas lahko v imenu zadobrovške župnije prav prisrčno pozdravim in Vam zaželim res iskreno dobrodošlico.Nismo velika župnija, tudi bogati nismo. Ker smo razmeroma mladi, se tudi ne ponašamo z ne vem kakimi zgodovinskimi dogodki, ne razpolagamo s predmeti izredne umetniške vrednosti,€Ś pa še kak podoben prilastek bi se lahko našel. Vendar je to le ena plat medalje.Po drugi strani je namreč res, da se je tu v dobrega četrt stoletja razvila živa krščanska skupnost, ki ne hodi neprizadeta mimo starega svetišča, ki ga je pred več kot 400 leti blagoslovil sam škof Tomaž Hren in ki je v novem župnijskem domu in novi cerkvi, kjer se sedaj nahajamo, ustvarila živahno stičišče duhovne dejavnosti, kjer se vsak dan kaj dogaja.Veseli nas, da Vas je božja Previdnost pripeljala v naše vrste, kjer boste €“ v to smo prepričani €“ uspešno nadaljevali Bogu dopadljivo delo na božji njivi, kjer sta Vaša predhodnika že dokaj globoko zaorala. Ne bo zmeraj lahko, tudi verniki smo raznoliki ljudje, z ne vedno dopadljivimi lastnostmi, vendar Vam zagotavljamo, da Vam bomo ob Vašem plemenitem delu iskreno stali ob strani in Vam po svojih najboljših močeh radi pomagali. V naše skupno zadovoljstvo, v blagor naših duš in seveda v čast ter slavo Tistega, v katerega zaupamo in zaradi katerega se tukaj zbiramo. Še enkrat: dobrodošli v mladi zadobrovški župniji! Vsemogočni naj Vam dodeli obilo zdravja in naj širokogrudno blagoslavlja Vaše dušnopastirsko delo! Bog Vas sprejmi!Štefan TrajbaričNekaj slikic si lahko ogledate na povezavi: predstavitev novega župnika Uradna umestitev novega župnika s strani g. arhidiakona Petra Kvaternika bo v nedeljo, 30. avgusta 2009 pri sv. maši ob 9. uri.