AJDNA

Lepo popoldne po umestitvi župnika Milana Grdena nas je nekaj članov pevskega zbora izkoristilo za izlet na Ajdno.

Tam se nahaja arheološko najdišče starodavne antične naselbine, kamor so se domačini umikali na varno pred germanskimi in slovanskimi plemeni. Arheologi so tam našli ostanke 25-ih zgradb, enajstih grobov in zgodnjekrščanske cerkve, ki je ena prvih na ozemlju Slovenije. Čisto z vrha Ajdne je čudovit razgled na Julijce in okoliške hribe s Stolom ter vse do Ljubljane.

Mi smo se tja odpravili, ker je bila popoldne tam maša, ki jo je daroval naš prejšnji g. župnik Jože Treven skupaj z arhidiakonom g. Antonom Slabetom. G. Jože se je našega obiska zelo razveselil. Po maši smo se skupaj odpravili še na sam vrh Ajdne, kjer je ob razgledih po okolici in prijetnem klepetu čas hitro mineval. Ob povratku smo g. Jožeta obiskali še v Koroški Beli, si ogledali obnovljeno cerkev in se še nekaj časa zadržali na klepetu v župnišču, ob slovesu pa nam je izročil še pozdrave za vse župljane naše župnije.

MM

Nekaj sličic z Ajdne si lahko ogledate tukaj