KOSTANJ, MOŠT IN SKRIVNOST SVETE MAŠE

V nedeljo, 11. oktobra 2009, se je ob jutranjih urah nebo še močno izjokalo. Potem pa je sonce počasi odprlo svoje veke in popoldan je že prijetno metalo svoje tople žarke na zemljo. Kot bi nam nebo hotelo ustreči, da bomo imeli verniki dekanije Ljubljana-Moste lepo vreme za popoldanski kostanjev piknik družin in zakoncev na Prežganju.

To nedeljsko popoldne je bilo namreč dekanijsko srečanje družin in zakoncev na Prežganju. Oko se je spočilo ob krasnem pogledu na Janče, Štango, Ljubljano, Javor, na bližnje in daljne griče. Ob prihodu je že prijetno dišalo po pečenem kostanju, kateremu se je bilo težko odreči, Počasi smo se zbirali. Kostanja je bilo pečenega vedno več. Tako smo polnili želodce s kostanjem, prilivali mošt in sok, prijetno kramljali približno uro in pol.

Potem pa nas je pater Martin, župnik v Sostrem in dekanijski animator za družinsko pastoralo, povabil v cerkev, kjer nas je pater Slavno Kranjec, minorit, popeljal v skrivnost svete maše. Odkrival nam je bogastvo Jezusove nekrvave daritve. Sledil je še pogovor s predavateljem. Navzočih je bilo 23 zakoncev, 6 duhovnikov in ena redovnica. Od tega je bilo 8 zakoncev iz naše zadobrovške župnije.

Otroci so medtem imeli svoj program v veroučni dvorani pod vodstvom dveh animatork. Med njimi sta bila dva mladinca iz naše župnije in še 7 otrok naših župljanov. Skupaj se je tega srečanja na Prežganju udeležilo iz naše župnije 17 oseb in župnik. Morda bi nas bilo še več, a sta oba mešana zbora ta dan odšla v župnijo Koroška Bela, kjer so peli pri sveti maši in se srečali z bivšim župnikom, gospodom Jožetom Trevnom.

Po predavanju in programu za otroke v učilnici se je druženje nadaljevalo ob kostanju in moštu.

Nekaj sličic s srečanja si lahko ogledate tukaj