K MATERI NA BREZJE

Vsako tretjo nedeljo v mesecu romajo na Brezje verniki ene dekanije iz naše nadškofije, da tam prosijo za duhovne poklice. V nedeljo, 18. oktobra 2009, smo imeli takšno molitveno srečanje na Brezjah verniki iz dekanije Ljubljana Moste.

V avtobusu smo na poti na Brezje v letu duhovnikov in na dan, ko smo molili za duhovne poklice, slišali pričevanje dveh duhovnikov, kako je v njima zorela odločitev za duhovništvo. Ob 15h smo na Brezjah pred Najsvetejšim začeli moliti uro molitve za duhovne poklice, potem pa smo zapeli litanije Matere Božje in prejeli blagoslov z Najsvetejšim. Ob 16h je bila sveta maša. Daroval jo je ljubljanski pomožni škof dr. Anton Jamnik. V pridigi nas je spodbujal, naj molimo za duhovne poklice, naj se ne predamo malodušju češ, saj se ne da nič storiti. Ne smemo se zapirati v svoj ozek krog, ampak storiti nekaj konkretnega tudi za duhovne poklice. 14. duhovnikov in vrsta ministrantov je sklenilo venec okrog oltarja. Ostali verniki pa smo povsem napolnili brezjansko baziliko. Devet avtobusov, to je 436 vernikov, iz dekanije Ljubljana Moste se je na Brezje pripeljalo z avtobusi. Še kar nekaj jih je prišlo na Brezje s svojimi avtomobili. Seveda je tako kot vsak dan priromalo k Materi Božji tudi veliko drugih ljudi iz vseh strani naše domovine.

Iz župnije Zadobrova je odšlo na Brezje z avtobusom 37 ljudi (nekaj še z osebnimi avtomobili). Na našem avtobusu je bilo še 17 romarjev iz župnije Kašelj/Zalog. Po končani maši smo se odpeljali proti domu in se med potjo ustavili še v župniji Kranj - Zlato polje in si ogledali novo cerkev.

MG

Nekaj sličic z Brezij in Zlatega polja si lahko ogledate tukaj