SPREJEM NOVIH MINISTRANTOV

V župniji Ljubljana-Zadobrova smo v nedeljo, 28. 2. 2010, pri sveti maši ob 9h sprejeli tri nove ministrante - Vida, Martina in Jakoba. Za to priložnost je bila sveta maša oblikovana tako, da je bila posebej izpostavljena vloga ministrantov. Ob začetni kratki zgodbici o srednjeveškem prižigalcu luči, ki ga ni nihče opazil, dokler ni zbolel in luči niso bile prižgane, se je sveta maša pričela v temi. Nato so ministranti prižgali luči in sveče, prinesli mašno knjigo, knjigo z berili in evangeliji, knjigo s prošnjami za vse potrebe, kelih in vrčka z vodo in vinom, zvonec ter peharje za pobiranje darov.Tako se je sveta maša lahko zares začela. Po pridigi in izpovedi vere je nastopil obred sprejetja novih ministrantov. Ko so zaslišali svoje ime, so z glasnim "Tukaj sem!" pristopili k oltarju, kjer jim je župnik čestital za vstop v ministrantske vrste. Obljubili so še, da bodo pridni in vestni ministranti. Nato so se simbolično dotaknili mašne knjige, keliha in patene ter zvonca v znamenje, da bodo svojo službo opravljali vestno in dostojanstveno.Nato so se trije novi ministranti pridružili ostalim ministrantom in kot strežniki sodelovali do konca bogoslužja.Nekaj utrinkov s te sv. maše si lahko ogledate tukaj.