OBČNI ZBOR ŽUPNIJSKE KARITAS

V ponedeljek, 8. februarja, je imela letni občni zbor karitativna organizacija naše župnije. Po kratkem kulturnem utrinku, posvečenem slovenskemu kulturnemu prazniku, smo se prisotni podrobneje pogovorili o svojem delu v minulem letu in se dogovorili za naprej. Glavnino dela posvečamo sodelavci naše župnijske Karitas še nadalje starejšim, bolnim in invalidnim, vse več pozornosti pa namenjamo tudi mladim družinam. V minulem letu, posvečeno mladim, nismo mogli tudi mimo najmlajših generacij vernikov, ki smo jih skušali seznaniti s svojim delom in jih navdušiti za dobrodelnost.Letos si prizadevamo v svoj krog vključiti tudi birmance. Krizni časi ne prizanašajo tudi našim krajem, zato je ŽK jeseni prvič sprejela dobrohotno pomoč v hrani iz zalog EU in jo razdelila potrebnim, letos pa bo s to pomočjo nadaljevala. V ta namen si bodo v kletnih prostorih župnišča uredili tudi priročno skladišče. V letošnjem letu bomo sodelavci naše ŽK spet pomagali pri delu brezplačne zdravniške ambulante, ki deluje v Mislejevi ulici v Savskem naselju. Svoje vrste si želimo razširiti vsaj z dvema novima prostovoljcema, k sodelovanju pa vabimo tudi druge župljane. Zbrana sredstva, ki jih ne porabimo doma, sproti namenjamo tistim, ki so pomoči še bolj potrebni. Lani je bila taka pomoč namenjena skladu Škofijske Karitas Družine v stiski in misijonarju Pedru Opeki, prvi letošnji presežek pa bo nakazan sirotam nedavnega katastrofalnega potresa na Haitiju. Sodelavci Karitas se iskreno zahvaljujemo vsem, ki naše delo moralno in gmotno podpirajo, želeč si, da bi zavest o nujnosti pomoči bližnjemu prežela slehernega župljana. Bog nam bo vsem pri tem najboljši plačnik!