ZAKLJUČEK VEROUČNEGA ŠOLSKEGA LETA 2009/2010

V nedeljo, 20. junija, se je tudi z mašo zaključilo veroučno šolsko leto. Pri maši je pel otroški pevski zbor. Ob zaključku maše so se predstavniki župnije zahvalili Tamari Stražar, poročeni Plut, Nadi Jeromen in Janezu Zupančiču za vse delo, ki so ga do sedaj aktivno opravljali v župniji.Otroški pevski zbor je tokrat pel zadnjič po vodstvom Tamare, ki se je pred dobrim mesecem dni poročila in si je ustvarila nov dom v bližini Novega mesta. Zahvalila se ji je Tina Zajec, ki je poudarila, da je Tamara zbor najprej le spremljala na orglah in s kitaro, nato pa ga je tudi vodila. Žrtvovala je veliko prostega časa za pripravo in vaje, a uspela zborček povezati v ubrano celoto. Zato ji izreka velik HVALA. S tem veroučnim letom se zaključuje tudi pastoralno delo Nade Jeromen v naši župniji. V zahvali je Branka Petrič poudarila njen poseben čut za najmlajše, ko jim je v atriju razkrivala Jezusa, kot dobrega pastirja in povezovala mlade v pripravah na oratorije in praznovanja ob nekaterih cerkvenih praznikih.Janezu Zupančiču, ki je v župniji zaključil služenje kot izredni delilec obhajila, se je v imenu župnije zahvalila Mihaela Dovč. Poudarila je njegovo delo, ki ni bilo le pri maši, ampak tudi na drugih področjih v župniji praktično skoraj od njene ustanovitve naprej. V zahvalo so dobili lepe lesene plakete z vžganim sv. Tomažem in Jezusom po motivu iz oltarja v stari cerkvi. Vsem trem res en velik BOGLONAJ v imenu vse župnije in kot je poudaril g. župnik, naj jim Gospod povrne za njihovo velikodušno delo. Nekaj fotoutrinkov z zaključka veroučnega leta si lahko ogledate tukaj.