MATERINSKI DAN 2010

Ob zaključku Tedna družine smo v četrtek, 25. marca 2010, na dan Gospodovega oznanjenja, praznovali v župniji pri večerni sveti maši tudi materinski dan.Že pri uvodu smo se spraševali, kaj je danes v naši domovini tisto najpotrebnejše, za kar velja vsakodnevno prositi ljubega Boga. Prositi za družine. Da bi imeli dobre, zdrave in vesele družine. Da bi bilo vsaj nekaj takšnih, naj jih bo čim več, naj bodo kar vse...S petjem so sodelovali najmlajši člani otroškega pevskega zborčka, kjer se družijo otroci do prejema prvega svetega obhajila, vodita pa jih dve pridni mami - Mateja in Silvija.Vmes je Olga povezovala še ostalih enajst nastopajočih, ki so z recitacijami zaokrožili praznični šopek pesmic na temo: mami, ati in otroci - taki in drugačni... Lucija, Ana in Jernej Zajec, Pija in Katarina Grad, Klara in Tilen Babnik, Klara Levičnik, Urh Cotman, Primož Prošek in Petra Kos - vsi nastopajoči so bili zelo prijetni, nekaj pozitivne treme pa je naredilo prireditev samo še bolj prisrčno. Najmlajši so celo dopoldne nabirali zvončke - kronce, jih povezovali skupaj in obdarili najmanj 70 udeleženk večerne slovesnosti. En pehar bombonov pa je primaknil še gospod župnik. Mislim, da smo se tako staršem primerno zahvalili. Končali smo s povabilom k starševski potrpežljivosti in prijateljstvu - z otroci in med seboj. Da bi v teh hitečih in brezosebnih časih še zmogli pomagati drug drugemu, predvsem pa našim mladim. Da bi zrasli ob naših dobrih zgledih v samostojne in zrele odrasle, nam v oporo, njim samim pa v radost in veselje. Zapisala Olga L.Praznovanje materinskega dne je potekalo takole.