ROMANJE NA GORO, NOVO ŠTIFTO IN V RIBNICO

Letošnji postni čas smo župljani župnije sv. Tomaža poromali na grob Magdalene Gornik, ki je 48 let živela samo od evharističnega kruha - obhajila. Obiskali smo Marijino romarsko božjo pot pri Novi Štifti pri Ribnici in si zvečer ogledali še Ribniški pasijon v čudovitem okolju ribniškega gradu.V Ribnici že nekaj let v postnem času uprizarjajo pasijon. Letos smo ga šli gledat organizirano tudi iz naše župnije. Pot v ta konec Slovenije smo izkoristili še za obisk Gore pri Sodražici, kjer je grob mistkinje Magdalene Gornik, ki je 48 let živela samo od evharističnega kruha - obhajila. Že med potjo nam je g. župnik Milan povedal veliko zanimivega o njenem življenju. Ob prihodu na Goro smo najprej zmolili na njenem grobu, potem pa smo odšli v cerkev, kjer smo zmolili še Križev pot. Med potjo proti Ribnici smo poromali še k Mariji Vnebovzeti na Novi Štifti pri Ribnici, ki jo imajo v oskrbi frančiškani. Pater Marijan Cvitak nam je razkazal cerkev in povedal veliko o zgodovini te čudovite baročne cerkve z izjemno lepimi oltarji in odlično akustiko. Ogledali smo si tudi "svete štenge" in se po njih, po kolenih, povzpeli do božjega groba. Na dvorišču pred samostanom kraljujeta dve mogočni lipi. Med vejami večje je tudi lesena hišica, do katere so se takoj povzpeli otroci.Pot smo nadaljevali v Ribnico, kjer smo si zvečer v ribniškem gradu ogledali Ribniški pasijon, ki se nas je globoko dotaknil in tudi nam izpraševal vest, "Kaj je resnica?" Ali sem tudi jaz v množici, ki kriči: "Križaj ga!" Prav poseben čar uprizoritvi daje tudi ambient letnega gledališča v ribniškem gradu.MM Fotoutrinke z romanja si lahko ogledate tukaj.