SVETA BIRMA 2010

V soboto, 24. aprila 2010, je bil v naši župniji praznik. Med sv. mašo ob 10.uri je 21 mladih po rokah prelata g. Antona Slabeta prejelo zakrament sv. birme.Neposredna priprava na praznični dogodek se je začela z devetdnevnico, namenjeno predvsem birmancem, njihovim staršem in botrom. G. župnik Milan nam je v svojih razmišljanjih skušal približati in razložiti pomen posameznih darov sv. Duha. Birmanci so težko čakali in se kar malo bali četrtkovega večera, ko je pred mašo prišel birmovalec g. Slabe. Strah je ob sproščenih, iskrenih, včasih malo hudomušnih besedah g. Slabeta hitro izginil.Praznična sv. maša v soboto je bila slovesna in lepa. Somaševalo je več duhovnikov, lepo je bilo po dolgem času med nami spet videti našega nekdanjega župnika Jožeta.Mladi so prejeli nevidne darove sv. Duha in tako z njimi okrepljeni stopajo v življenje. Naj jih še naprej spremlja naša molitev.MZNekaj slikc s slovesnosti sv. birme si lahko ogledate tukaj.